TU Zdrowie wprowadziło kalkulator ofert grupowych dla pośredników

0
510

W Panelu Pośrednika TU Zdrowie został udostępniony kalkulator ofert grupowych. Jest to narzędzie, które pozwala pośrednikom na samodzielne projektowanie ofert dla klientów zatrudniających do 30 osób.

– Kalkulator ofert stworzyliśmy po to, aby ułatwić pracę pośrednikom. Jest to proste w obsłudze narzędzie internetowe, pozwalające na zaprojektowanie kompleksowej oferty już podczas pierwszego spotkania. W praktyce pośrednik wspólnie z klientem wybiera w kalkulatorze zakres interesujących go świadczeń i natychmiast otrzymuje informacje o proponowanej składce. Oprócz standardowych pakietów ubezpieczeń zdrowotnych, mamy możliwość dołączenia świadczeń dodatkowych, takich jak opieka stomatologiczna, rehabilitacja czy programy zdrowotne. Na etapie tworzenia oferty pośrednik ma możliwość przygotowania kilku jej wariantów w zależności od wybranego poziomu prowizji za pośrednictwo. Jeśli wyliczona w kalkulatorze składka wydaje się klientowi wygórowana, można na bieżąco, w sposób elastyczny, dobierać świadczenia tak, aby jak najbardziej odpowiadały one potrzebom i budżetowi klienta – mówi Dariusz Grądziel, dyrektor sprzedaży TU Zdrowie.

Korzystający z kalkulatora pośrednik nie musi znać dodatkowych cech klienta, takich jak branża czy lokalizacja. Po wypełnieniu numeru NIP dane klienta uzupełniają się automatycznie łącznie z nazwą, która pojawia się następnie w ofercie. Kolejną cechą narzędzia jest blokada, która nie pozwala innemu pośrednikowi na ofertowanie tego samego klienta.

– Pośrednicy bardzo cenią sobie taką funkcjonalność, bo wiedzą, że inny pośrednik w tym samym czasie nie „zabierze” im klienta, próbując na przykład obniżać ceny polisy poprzez zmniejszanie własnej prowizji – dodaje Dariusz Grądziel.

Narzędzie umożliwia wygenerowanie oferty, wraz z materiałami informacyjnymi, na przygotowanym szablonie ofertowym TU Zdrowie, którą można od razu wysłać klientowi w formie dokumentu pdf lub wydrukować na miejscu.

Kalkulator pozwala na przygotowywanie propozycji ubezpieczeń dla firm zatrudniających nie więcej niż trzydziestu pracowników. W przypadku większych podmiotów składkę i zakres świadczeń z poziomami cenowymi uzależnionymi od wielkości firmy i liczby zatrudnionych wylicza przedstawiciel TU Zdrowie.

– Zauważamy rosnące zainteresowanie polisami zdrowotnymi w grupie małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają kilku albo kilkunastu pracowników i wcześniej nie miały benefitu w postaci opieki medycznej. Ponadto dostajemy coraz więcej zapytań od firm działających w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma dostępu do dużych sieciowych placówek medycznych działających w systemie abonamentowym. Dla nich polisa zdrowotna jest często jedynym, a na pewno najwygodniejszym sposobem na zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych pracowników – podsumowuje Dariusz Grądziel.

(AM, źródło: TU Zdrowie)