TUW PZUW doceniony za szerzenie wiedzy o ubezpieczeniach w Europie

0
387

TUW PZUW został uhonorowany za wkład w rozwijanie w Europie wiedzy w dziedzinie ubezpieczeń i ryzyka ubezpieczeniowego. Podziękowania za zaangażowanie towarzystwa w powołanie i działalność Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia ds. Ryzyka i Ubezpieczeń złożyła prezydent tej organizacji, wykładowczyni Uniwersytetu Stanowego Florydy Patricia Born.

– Osiągnęliśmy sukces na polskim rynku i chętnie dzielimy się doświadczeniami z innymi, zwłaszcza z partnerami z Europy Wschodniej, gdzie rynek ubezpieczeń wzajemnych dopiero się rozwija. Wzajemność w ubezpieczeniach jest doskonałą szkołą biznesowej odpowiedzialności, solidarności oraz współpracy na rzecz minimalizowania ryzyka – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Eastern European Risk and Insurance Association (EERIA), którego zakład jest członkiem założycielem, służy wspieraniu rynków ubezpieczeniowych w Europie Wschodniej, rozwojowi wiedzy i badań, podnoszeniu jakości edukacji i promocji dobrych praktyk w dziedzinie ubezpieczeń. Stanowi forum wymiany doświadczeń i współpracy między środowiskami akademickimi a praktykami, menedżerami z branży ubezpieczeń.

– Będąc pionierami ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, wypracowaliśmy autorskie rozwiązania w dziedzinie prewencji i obsługi. Należy do nich np. nowatorska proaktywna obsługa szkód medycznych. Zdobyliśmy cenną wiedzę i doświadczenia, które mogą służyć inspiracją – podkreśla Rafał Kiliński.

Na taką właśnie potrzebę zwraca uwagę Patricia Born. Według niej rynki ubezpieczeń w Europie Wschodniej wymagają więcej wsparcia oraz naukowej i praktycznej wiedzy. Taki cel mają naukowe projekty i konferencje, spotkania i webinary, które organizuje stowarzyszenie.

W organizowane przez EERIA przedsięwzięcia angażują się polscy naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także fachowcy z uczelni w Niemczech, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Inicjatywę wspiera także Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA).

(AM, źródło: TUW PZUW)