W ramach TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych powstał związek wzajemności członkowskiej zrzeszający przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne. Jego reprezentantem jest Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, jedyna organizacja samorządu gospodarczego w tej branży.
– Współpraca z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie”, która od 30 lat z sukcesem reprezentuje interesy branży, jest tym bardziej cenna, że łączą nas wspólne wartości. Ubezpieczenia wzajemne, tak jak działalność samorządu gospodarczego, opierają się na solidarności i współpracy. Nie są nastawione na zysk. Celem jest maksymalizowanie wspólnych korzyści, a dzięki temu możliwie szeroka ochrona ubezpieczeniowa przy możliwie niskich kosztach – powiedział prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Intencją powołania związku wzajemności członkowskiej dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej jest poszerzanie możliwości współpracy, które daje swoim członkom Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” i czerpanie z tego dodatkowych korzyści.
– Branża wodociągowo-kanalizacyjna to dziś ponad 800 przedsiębiorstw, głównie samorządowych i ponad 600 zakładów budżetowych funkcjonujących w strukturach gminnych jednostek samorządowych. Działając wspólnie, jako duża struktura, zyskujemy szersze możliwości budowania atrakcyjnych programów ubezpieczeniowych niż pojedyncze, zwłaszcza małe przedsiębiorstwa z branży. Jednocześnie rozłożenie ryzyka ubezpieczeniowego na dużą liczbę podmiotów pozwala ograniczać koszty ubezpieczenia – podkreślił prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” Krzysztof Dąbrowski.
– Oferujemy bezpłatne wsparcie ekspertów w dziedzinie inżynieryjnej oceny ryzyka przed zawarciem i w trakcie obowiązywania umowy ubezpieczenia. Specjaliści pomagają ocenić zagrożenia i związane z tym potrzeby ubezpieczonych. Im lepiej zdiagnozujemy ryzyka, tym skuteczniej udaje się ich unikać z korzyścią dla ubezpieczonych – zaznaczył dyrektor Biura Ubezpieczeń Korporacyjnych TUW PZUW Sebastian Wiatr.
Wartość majątku przedsiębiorstw, które reprezentuje Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, to ponad 100 mld zł. – To setki oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody oraz setki tysięcy kilometrów rur wodociągowych i kanalizacyjnych. Branża wodociągowo-kanalizacyjna jest dziś jednym z najnowocześniejszych sektorów polskiej gospodarki. Wymaga nowoczesnego i nowatorskiego podejścia w dziedzinie ochrony ubezpieczeniowej, a współpraca z TUW PZUW otwiera takie perspektywy – dodał Krzysztof Dąbrowski.
Więcej na temat nowego ZWC, osiągnięć, teraźniejszości oraz planów i perspektyw TUW PZUW w rozmowie Aleksandry E. Wysockiej z Rafałem Kilińskim na stronie internetowej „GU”.
(AM, źródło: TUW PZUW)