Ubea: OC najdroższe we Wrocławiu, a najtańsze w Rzeszowie

0
246

Eksperci Ubea.pl sprawdzili składki OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) we wszystkich miastach wojewódzkich na początku stycznia 2021 r. Z analizy sporządzonej na podstawie danych z kalkulacji przeprowadzanych za pośrednictwem porównywarki wynika, że na najkorzystniejsze oferty mogli liczyć mieszkańcy Rzeszowa. Na przeciwległym biegunie znaleźli się natomiast wrocławianie.

Składki OC policzono dla trzech kierowców w różnym wieku i o różnej historii ubezpieczeniowej:

  • Wariant 1 – dwudziestotrzyletni student, szuka swojego pierwszego OC ppm. w związku z zakupem auta. Nie ma żadnej historii ubezpieczeniowej.
  • Wariant 2 – 32-letnia kobieta pracująca w biurze. W poprzednim roku spowodowała wypadek.
  • Wariant 3 – czterdziestodwuletni nauczyciel legitymujący się maksymalnym poziomem zniżek za OC ppm.

– We wszystkich wariantach ceny ubezpieczenia OC policzono dla tego samego auta (skoda fabia III kombi z 2015 r. – 1.2 TSI Style, 90 KM) – zaznacza Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Na najtańsze ceny OC mogą liczyć kierowcy z następujących miast:

  1. Rzeszów
  2. Kielce
  3. Katowice

Najdroższe składki zanotowano natomiast w następujących stolicach województw:

  1. Wrocław
  2. Gdańsk
  3. Warszawa

Po porównaniu cen ze składkami OC ppm. z jesieni zeszłego roku okazuje się, że w niemal wszystkich miastach wojewódzkich odnotowano spadek cen. Wyjątkiem są Rzeszów i Zielona Góra. Szczególnie duże spadki zaobserwowano w miastach, w których OC jest tradycyjnie najdroższe, czyli we Wrocławiu i Gdańsku.

– Następny barometr da odpowiedź na pytanie, czy ceny OC ustabilizują się na takim niższym poziomie, czy też te spadki są jedynie efektem promocji, które ubezpieczyciele oferują tradycyjnie na przełomie roku – zaznacza Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

(AM, źródło: Ubea)