Ubea: Październik dla You Can Drive, Link4 i Benefii

0
456

You Can Drive, Link4 i Benefia – te marki zwyciężyły w październikowej odsłonie rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki.

W swojej analizie Ubea.pl wzięła pod uwagę cztery kategorie rankingowe (polisy OC, pakiety OC+NNW, pakiety OC+AC i pakiety OC+AC+NNW). Wszystkie klasyfikowane towarzystwa z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji miesięcznie oceniano w skali od 0 do 5 punktów.

Po podliczeniu indywidualnych kalkulacji, jakie od 1 do 31 października wykonali użytkownicy porównywarki, okazało się, że w rankingu OC oraz OC+NNW pierwsze miejsce zajęło You Can Drive, uzyskując odpowiednio 4,17 i 4,08 pkt.

– Warto podkreślić, że w pierwszym przypadku You Can Drive zdetronizowało na pozycji lidera inną markę Ergo Hestii, czyli MTU24. Jeżeli natomiast chodzi o ranking pakietów OC+NNW, to awans You Can Drive dokonał się kosztem Link4 – zwraca uwagę Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

– Warto pamiętać, że oferta You Can Drive jest przeznaczona dla osób poniżej 30. roku życia. Właśnie dlatego starsi czytelnicy w przypadku rankingów polis OC i OC+NNW powinni patrzeć na drugie oraz trzecie miejsce (w obu przypadkach odpowiednio: MTU24 i Link4 – AM) – podkreśla Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

W kategorii OC+AC liderem był Link4 z wynikiem na poziomie 4,18 pkt., natomiast w zestawieniu pakietów OC+AC+NNW tryumfowała Benefia, zdobywając 4,08 pkt.

Analitycy Ubea.pl sprawdzili też, jak w ujęciu miesięcznym (w stosunku do września)  zmieniły się średnie składki polis OC. Zmiany z października prezentowały się następująco:

Aviva: spadek średniej składki o 4,4% względem września 2019 r., Benefia: +2,1%, Generali: -5,6%, Link4: +5,4%, MTU24: +4,4%, Proama: +1%, UNIQA: -2,3%, You Can Drive: -1,4% i Wiener: -1,3%.

W ocenie ekspertów porównywarki, z punktu widzenia kierowców dość niepokojący wydaje się miesięczny wzrost średniej składki OC oferowanej przez Link4 oraz MTU24, czyli dwóch liderów cenowych.

– Warto również podkreślić, że najwięcej staniały obowiązkowe polisy Generali, które mimo to nadal są stosunkowo drogie – podsumowuje Andrzej Prajsnar.

(AM, źródło: Ubea.pl)