Ubea.pl: W lutym taniej niż w styczniu

0
102

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie ponad 100 tys. kalkulacji wykonanych w lutym przez internautów, wynika, że w drugim miesiącu 2021 r. wartość średniej składki OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) w analizowanej grupie ubezpieczycieli była niższa niż w styczniu.

Opracowując barometr, eksperci Ubea.pl wzięli pod uwagę średnią składkę w OC ppm. oferowanych w kalkulatorze online przez firmy i marki ubezpieczeniowe. Podstawą analizy była średnia składka wyliczona łącznie dla wszystkich wspomnianych podmiotów.

Z analizy ekspertów porównywarki wynika, że ceny OC ppm. w lutym były niższe od odnotowanych w styczniu o 2 punkty procentowe. Spadek cen jest nieco mniejszy, jeśli odniesie się go do wyniku z grudnia 2020 r. Z tej perspektywy średni koszt obowiązkowej polisy spadł o 1,2%.

– Dla kierowców najważniejszy jest jednak fakt, że ubezpieczyciele nie podnieśli składek OC po ich obniżce pod koniec roku. Inaczej bowiem bywało w przeszłości. Dla przykładu ubezpieczyciele wyraźnie obniżyli ceny w ostatnich miesiącach 2018 r., by następnie podnieść je od razu na początku 2019 r. – wskazuje Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

(AM, źródło: Ubea.pl)