Ubea: Wysokość składek OC ponownie spada

0
157

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie ponad 100 tys. kalkulacji wykonanych w czerwcu przez internautów, wynika, że w ubiegłym miesiącu wartość średniej składki OC w analizowanej grupie ubezpieczycieli uległa kolejnemu obniżeniu.

Opracowując czerwcowy barometr, eksperci Ubea.pl wzięli pod uwagę średnią składkę w OC oferowanych w kalkulatorze online przez firmy i marki ubezpieczeniowe. Podstawą analizy była średnia składka OC wyliczona łącznie dla wszystkich wspomnianych podmiotów. Obliczenia wykazały, że średnia cena OC dla czerwca wyniosła 1333 zł. Oznaczało to niewielki spadek (o 0,6%) względem majowego wyniku. – Równocześnie średnia czerwcowa składka OC stanowiła około 99% wzorcowego wyniku ze stycznia 2020 r. (1624 zł – AM). Takie porównanie tłumaczy, dlaczego na wykresie poziom barometru cenowego z czerwca wynosi właśnie 99 – komentuje Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

W ocenie analityków poziom barometru wskazuje, że w czerwcu miała miejsce stabilizacja przeciętnych kosztów zakupu OC.

– Kolejne miesiące na pewno okażą się ciekawe dla rynku obowiązkowych polis komunikacyjnych. Pewnym prognostykiem na przyszłość jest roczny wzrost odszkodowań z OC widoczny w I kw. 2020 roku – podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

(AM, źródło: Ubea.pl)