Ubezpieczenia PZU Życie także w zdalnej ofercie Pekao

0
416

Osoby nabywające kredyty mieszkaniowe Pekao już od kilku miesięcy mogą ubezpieczyć się na życie w PZU Życie. Od początku kwietnia mogą też kupić ubezpieczenie na życie w kanałach zdalnych – w aplikacji mobilnej PeoPay oraz bankowości internetowej Pekao24.

Ubezpieczenie chroni na wypadek śmierci ubezpieczonego, a także niezdolności do samodzielnej egzystencji ubezpieczonego spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem. Kredytobiorca może wykupić ochronę na 4 lata, a następnie przedłużyć ubezpieczenie na kolejne 4-letnie okresy. Może też indywidualnie ustalić sumę ubezpieczenia w wysokości kwoty udzielonego kredytu lub aktualnego salda zadłużenia, przy zachowaniu zasady, że kwota ta nie może być niższa niż 10 tys. zł.

Ubezpieczenie jest przeznaczone dla nabywców kredytów mieszkaniowych oraz pożyczek zabezpieczonych hipoteką Pekao, zarówno nowych, jak i tych w trakcie spłaty. Polisa dotyczy zarówno klientów z obowiązkiem zabezpieczenia kredytu, jak i wszystkich zainteresowanych dobrowolnym ubezpieczeniem. Wniosek ubezpieczeniowy może być rozpoczęty i kontynuowany w dowolnym kanale sprzedaży, np. rozpoczęty w oddziale i kontynuowany w Pekao24. 

– Ubezpieczenie na życie przy kredycie hipotecznym, a więc zobowiązaniu na wiele lat, to realna pomoc na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. To ważny, cieszący się dużym zainteresowaniem produkt. Teraz będzie on łatwiej dostępny dzięki możliwościom zdalnego zakupu – komentuje Maciej Berger, dyrektor Departamentu Bankowości Ubezpieczeniowej Pekao.

Dzięki strategicznej współpracy z Grupą PZU w ofercie Pekao w sprzedaży zdalnej znalazły się wcześniej ubezpieczenia turystyczne i komunikacyjne.

(AM, źródło: Pekao)