Ubezpieczenie na wypadek oszustwa „na wnuczka”

0
455

Pomimo wielu akcji edukacyjnych, tendencja występowania oszustw „na wnuczka” od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Dlatego CUK Ubezpieczenia radzi, aby oprócz akcji edukacyjnych pomyśleć o dodatkowej formie zabezpieczenia dla rodziców lub dziadków.

Multiagencja wskazuje, że takim zabezpieczeniem może być ubezpieczenie domu lub mieszkania Generali, w ramach którego oferowana jest ochrona nie tylko na wypadek wyłudzenia pieniędzy „na wnuczka” czy „policjanta”, ale także w przypadku podszywania się pod inne osoby.

– Zakres ochrony obejmujący wyłudzenie gwarantuje osobom starszym, powyżej 65. roku życia zwrot przekazanej oszustowi gotówki nawet do sumy 30 000 zł. Jest to bardzo ważny element ochrony, ponieważ jak pokazują policyjne statystyki, co roku dochodzi do dużej liczby tego typu oszustw. Bardzo ważne jest dla nas, aby w ofercie posiadać produkty dla różnych klientów, w zależności od ich potrzeb i szkód, na które są najbardziej narażeni. Stąd też propozycja ubezpieczenia Generali, która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo seniorom – mówi Małgorzata Maciejewska, makroregionalny dyrektor sprzedaży CUK Ubezpieczenia.

(AM, źródło: CUK Ubezpieczenia)