Ubezpieczeniowi wolontariusze zadbali o czystość brzegów Wisły

0
504

22 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Ziemi, wolontariusze Generali Polska oraz Europ Assistance Polska wzięli udział w akcji sprzątania Wisły. Wydarzenie było częścią piątej edycji Operacji Czysta Rzeka, największej akcji społecznego sprzątania rzek w Polsce. W minionym tygodniu nie zabrakło też nagród dla przedstawicieli polskich ubezpieczeń.

W wielkim sprzątaniu nad Wisłą wzięło udział ponad 400 osób, które zebrały zebrało prawie 10 ton śmieci na prawym i lewym brzegu rzeki. Swój wkład miał również zespół Generali Polska. 25 wolontariuszy sprzątało Praską Plażę Miejską. Oprócz nich fragment lewego brzegu Wisły przez dwie godziny oczyszczało czternastu wolontariuszy Europ Assistance Polska. Rozpoczęli od piaskarni na Bielanach, a zakończyli przy moście Grota-Roweckiego. Mimo tak krótkiego czasu udało im się zebrać 51 worków pełnych różnych odpadów.

– Światowy Dzień Ziemi to świetny pretekst do przypomnienia, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Zgodnie ze strategią Generali chcemy wywierać pozytywny wpływ oraz inspirować naszych interesariuszy do odpowiedzialnego zachowania, dlatego tak istotny jest dla nas edukacyjny walor akcji Operacja Czysta Rzeka – podkreśla Justyna Szafraniec, dyrektorka ds. PR w Generali Polska.

Generali Polska zostało oficjalnym ubezpieczycielem akcji i podczas tegorocznej edycji Operacji Czysta Rzeka dba o  NNW uczestników sprzątania rzek. Polisa nie tylko zapewnia odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku, ale również pokrywa koszty zakupu przedmiotów ortopedycznych i rehabilitacji.

Operacja Czysta Rzeka to największa skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek w Polsce, która działa od 2019 roku. Z roku na rok akcja poszerza zasięg i gromadzi coraz więcej zaangażowanych osób. W ubiegłym roku chętnych do sprzątania było już ponad 8600, a zebranych odpadów 230 ton. W tym roku do akcji przystąpiła rekordowa liczba wolontariuszy – dotychczas prawie 18 tys. osób.

Laury dla pracodawcy i wizjonera

W minionym tygodniu nie zabrakło też nagród dla przedstawicieli polskich ubezpieczeń. I tak InterRisk został uhonorowany tytułem „Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2023” w XIII edycji programu. Firmę doceniono za bogaty system szkoleń, zarówno pod względem liczby, jak i wartości merytorycznej, oraz zaangażowanie spółki i jej pracowników w działania charytatywne i społeczne.

– Dziękuję wszystkim pracownikom, gdyż jest to nasz wspólny sukces. Doceniamy wasze zaangażowanie na wielu polach i z pewnością będziemy starać się wspierać was w dalszym rozwoju, jak i podnoszeniu kwalifikacji zawodowych – powiedziała Iwona Nowak-Białorucka, dyrektor Biura Zasobów Ludzkich InterRisk.

Spółka cyklicznie organizuje szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe i menedżerskie. Pracownicy mogą skorzystać z warsztatów i webinarów. Ponadto InterRisk corocznie uczestniczy w wielu akcjach społecznych.

Celem programu „Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR 2023” jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce. Laureaci są wybierani przez Kapitułę Programu na podstawie ankiety weryfikacyjnej obejmującej szereg obszarów HR i pokazującej działania kandydata w zakresie szeroko pojętego CSR.

Z kolei Igor Rusinowski, prezes Grupy Unilink, otrzymał nagrodę „Wizjoner Finansów” w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń na Banking & Insurance Forum. Nagroda jest przyznawana osobom wyróżniającym się autorytetem w świecie finansowym, działaniami społecznymi, pasją i zaangażowaniem, efektywnym zarządzaniem, cechami interpersonalnymi, charyzmą. W uzasadnieniu wyróżnienia napisano, że Igor Rusionowski został uhonorowany za zbudowanie największego dystrybutora ubezpieczeń w Europie Środkowo-Wschodniej, działającego na 6 rynkach regionu we wszystkich kanałach sprzedaży i osiągnięcie ponad 60% przychodów z rynków zagranicznych.

– Jest to nagroda indywidualna, jednakże osobiście postrzegam ją jako wynik pracy zespołowej przez ostatnie lata, tym samym dedykuję tę nagrodę wszystkim pracownikom i partnerom Grupy Unilink. Dziękujemy za przyznane wyróżnienie i okazane zaufanie, jest ono dla nas inspiracją do dalszego wzmożonego wysiłku! Wyróżnienie cieszy tym bardziej, że w gronie tak znakomitych laureatów z branży ubezpieczeniowej jak ERGO Hestia, PZU, Wiener czy KUKE, byłem jedynym przedstawicielem rynku dystrybucji ubezpieczeń – skomentował Igor Rusinowski.

LINK4 wesprze piłkarzy z domów dziecka

Warto też wspomnieć o wsparciu, jakiego LINK4 udzielił XIV Mistrzostwom Polski oraz VIII Mistrzostwom Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Te pierwsze odbędą się już 29 kwietnia na boiskach OSiR Bemowo w Warszawie, natomiast światowy czempionat zostanie rozegrany 12 i 13 sierpnia na stadionie Legii w Warszawie.

W ubiegłym roku w mistrzostwach Polski zagrało 36 drużyn z całego kraju, a teraz na murawie pojawi się ponad 360 młodych piłkarzy.

– Ta sportowa impreza jest wyjątkowa. Piłkarskie święto, które co roku odbywa się w Warszawie, daje młodym zawodnikom nie tylko wiele wspaniałych sportowych emocji, ale także nadzieję na lepsze jutro i wiarę we własne siły, czego dzieciom z domów dziecka tak bardzo potrzeba. Idee, które przyświecają imprezie, są wspólne z naszymi wartościami. Jako firma ubezpieczeniowa na co dzień dbamy o spokój oraz bezpieczeństwo naszych klientów i dajemy poczucie, że nie są sami w trudnej sytuacji. Teraz to wsparcie chcemy ofiarować także młodym zawodnikom. Trzymamy kciuki za ich rozwój – podkreśla prezeska LINK4 Agnieszka Wrońska.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki wysiłkom organizatorów kolejne edycje Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata będą tak samo udane jak poprzednie. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do uśmiechu dzieci, które niejednokrotnie mają za sobą bardzo trudne przeżycia, a turniej jest dla nich szansą na oderwanie się od codzienności i spełnieniem sportowych marzeń. Futbol pozwolił wyrwać się z niebezpiecznych dzielnic i niedostatku wielu gwiazdom stadionów. Z radością będziemy dopingować młodych zawodników i później śledzić ich kariery – mówi Patrycja Kotecka, dyrektorka Pionu Marketingu LINK4.

Młodzi piłkarze zostaną nagrodzeni podczas specjalnej gali zamykającej imprezę, a dzięki wsparciu między innymi LINK4 jedynym kosztem, jaki ponoszą drużyny, jest przyjazd na turniej. Najlepsi zawodnicy podczas mistrzostw Polski otrzymają powołanie do reprezentacji narodowej dzieci z domów dziecka i będą w sierpniu rywalizować na stadionie Legii o mistrzostwo świata.

(AM, źródło: Europ Assistance, Generali, InterRisk, LINK4, Unilink)