Ubezpieczyciele angażują się w sponsoring

0
493

„Zawisza Czarny”, flagowy jacht Związku Harcerstwa Polskiego, ma nowe żagle. Ich wymianę sfinansował PZU, który jest sponsorem jednostki. Ubezpieczyciel zadbał także o niepowtarzalny klimat sponsorowanego przez siebie 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego. Natomiast Concordia Polska Grupa Generali po raz kolejny została partnerem i sponsorem Festiwalu Jeździeckiego Baborówko.

„Zawisza Czarny”, trzymasztowy szkuner z ożaglowaniem typu Va Marie, to ikona polskiego żeglarstwa oraz kultury marynistycznej. Statek z galionem przedstawiającym najsłynniejszego polskiego rycerza zbudowano na bazie kadłuba statku rybackiego. Banderę podniesiono 15 lipca 1961 r., a pierwszym kapitanem został delegowany z Marynarki Wojennej kmdr Bolesław Romanowski. Wielokrotnie rozbudowywany i modernizowany jacht wychował na swoim pokładzie już kilka pokoleń żeglarzy.

„Zawisza Czarny” zakończył właśnie sezon żeglarski i czeka go remont. Jego koszt przekroczyć może nawet milion złotych. Na ten cel zorganizowano m.in. internetową zbiórkę. Imiona i nazwiska darczyńców, którzy wpłacą kwotę powyżej 500 zł, zostaną wygrawerowane na tablicy pamiątkowej umieszczonej na statku. Z kolei ci, którzy przekażą datek w wysokości tysiąca złotych, dostaną kawałek starego poszycia żaglowca z wygrawerowanym podziękowaniem.

Start przy utworze Niemena

PZU postarał się też o niepowtarzalny klimat 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego, który odbędzie się w dniach 26–27 września. Dzięki staraniom zakładu uczestnicy biegu na starcie usłyszą „Sen o Warszawie” Czesława Niemena w nowej aranżacji.

– Zależy nam, aby biegacze jak co roku odczuli klimat maratońskiej rywalizacji. Dlatego we współpracy z grupą solistów, z których większość to aktualni członkowie bądź absolwenci Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, przygotowaliśmy specjalną aranżację „Snu o Warszawie” – piosenkę, która od lat jest związana z Maratonem Warszawskim – mówi Joanna Gorczyca, dyrektor Biura Prewencji i CSR PZU. – PZU jest mecenasem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Od kilku lat wspieramy też Akademię Operową i młodych twórców – dodaje.

W tym roku PZU zaprosił do współpracy solistów śpiewaków operowych, którzy utwór Czesława Niemena zaaranżują w wersji a capella. Aranżację przygotowała Zuzanna Falkowska, jedna z najlepszych aranżerek w Polsce. W nagraniu uczestniczyło pięciu solistów o różnej skali głosu – od sopranu po bas. Nagrywali swój głos z różnych miejsc na świecie, łącząc się m.in. z Wiednia, Krakowa czy Warszawy.

Concordia na festiwalu jeździeckim

Równolegle do biegu wspieranego przez PZU odbywać się będzie Festiwal Jeździecki Baborówko. Jego partnerem i sponsorem już po raz kolejny jest Concordia Polska Grupa Generali, która w tym roku ufundowała nagrody w postaci ubezpieczenia koni w kilku kategoriach zawodów sportowych.

– Nasze uczestnictwo i wsparcie Festiwalu to już wieloletnia tradycja i nie zamierzamy tego zmieniać. Cieszymy się, że ponownie możemy być partnerem wydarzenia ważnego dla miłośników jazdy konnej. Obecność w Baborówku jest dla nas bardzo ważna, bo to doskonała okazja do spotkania ze społecznością hodowców i ludzi, dla których konie oznaczają nie tylko wykonywaną pracę, ale i wielką pasję. Tak jak dla nas pasją są ubezpieczenia dopasowane do potrzeb naszych klientów i partnerów – wyjaśnia Krzysztof Mrówka, dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordia Polska Grupa Generali.

W tym roku ubezpieczyciel ufundował nagrody w postaci ubezpieczenia koni w kilku kategoriach zawodów sportowych.

– Concordia Polska od ponad dziesięciu lat oferuje takie polisy. Lista ryzyk objętych specjalną umową ubezpieczeniową jest znacznie dłuższa niż jeszcze kilka lat temu i odpowiada na rosnące zainteresowanie jeździectwem w Polsce. Najczęściej chronione ryzyka to kolka, wypadek w transporcie czy zerwane ścięgno. Polisa może obejmować także odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich za szkody powstałe w związku z posiadaniem konia. Zakres ochrony obejmuje odpowiedzialność ubezpieczonego oraz każdej innej osoby, która za wiedzą i zgodą ubezpieczonego używa konia albo sprawuje nad nim opiekę lub kontrolę – mówi Krzysztof Mrówka.

(AM, źródło: PZU, Concordia)