Ubezpieczyciele należności czekają na rządowy program wsparcia

0
517

Dobre wyniki sprzedaży ubezpieczeń GAP EX wprowadzonych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) nie budzą obaw komercyjnych ubezpieczycieli kredytu kupieckiego. Te zakłady oczekują na wdrożenie rządowego programu wsparcia – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Janusz Władyczak, prezes KUKE, mówi gazecie, że z ochrony w ramach nowych, „kryzysowych” produktów ochronnych dla eksporterów skorzystało już ok. 100 firm z różnych branż, a kolejne przesyłają swoje wnioski. Z możliwości, jakie otworzyło wprowadzenie GAP EX, postanowił skorzystać Atradius. Paweł Szczepankowski, dyrektor zarządzający ubezpieczyciela w Polsce przyznał, że już kilka dni po wprowadzeniu na rynek rozwiązania jego firma rozpoczęła prace nad przygotowaniem modułu, dzięki któremu jej klienci mogliby korzystać z gwarancji Skarbu Państwa. Inny gracz w segmencie ubezpieczeń należności, Coface, nie podjął na razie współpracy z KUKE w zakresie GAP EX. Z kolei Euler Hermes nie obawia się, aby nowa oferta Korporacji miała większy wpływ na jego działalność. Ubezpieczyciel jest zdania, że większe znaczenie będzie mieć ustawa o wsparciu państwa dla ubezpieczeń należności.

Więcej:
„Dziennik Gazeta Prawna” z 30 czerwca, Łukasz Wilkowicz „Setka firm skorzystała z eksportowego wsparcia KUKE”: https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/57304…

(AM, źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”)