Ubezpieczyciele wspierają potrzebujących i promują młodych artystów

0
375

Dziś rozpoczyna się Globalny Tydzień Dobroczynności – charytatywna akcja pracowników grupy Howden. W Polsce odbywa się ona pod hasłem „Razem do celu”. Wraz z przyjaciółmi, współpracownikami i klientami pracownicy firmy zbierają do 23 maja fundusze na rzecz organizacji charytatywnych. Głównym beneficjentem akcji w tym roku jest inicjatywa „Usłyszeć na czas”. Z kolei jury konkursu Artystyczna Podróż Hestii wyłoniło właśnie 15 finalistów tegorocznej edycji programu.

W ramach Globalnego Tygodnia Dobroczynności uczestnicy akcji starają się pokonać w tydzień jak najwięcej kilometrów, jeżdżąc rowerem, na rolkach, biegając, spacerując, pływając. Następnie rejestrują swoją aktywność w aplikacji STRAVA, w klubie „Howden Donoria – razem do celu”. Przy okazji każdy uczestnik wpłaca dowolną kwotę na rzecz organizacji charytatywnych wyłonionych w głosowaniu.

W ubiegłym roku w ramach akcji zebrano wspólnie blisko 18 tys. zł. Pieniądze trafiły na konta poznańskiej fundacji ORCHidea, fundacji Dom w Łodzi oraz folklorystycznego dziecięcego zespołu Mali Boguszanie. W tym roku w głosowaniu spośród 12 zgłoszeń wyłoniono 4 organizacje charytatywne:

  • „Usłyszeć na czas” – projekt, którego głównym celem jest zebranie środków na tworzenie miejsc niesienia pomocy młodym ludziom, którzy myślą o samobójstwie.
  • Fundacja Wspomagania Rozwoju Dzieci Papilio Dzieciom.
  • Fundacja Senior w Koronie.
  • Zbiórka na ratowanie życia 3-letniego Frania, zorganizowana we wsparciu Fundacji SiePomaga.pl.

Wyłoniono finalistów jubileuszowej edycji konkursu Ergo Hestii

Niemal równolegle jury konkursu Artystyczna Podróż Hestii, pod przewodnictwem prezesa Ergo Hestii Piotra M. Śliwickiego, wyłoniło 15 finalistów tegorocznej edycji programu. Prace artystów będą prezentowane podczas wystawy w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – od 31 maja do 11 czerwca. Zwieńczeniem wystawy będzie ogłoszenie laureatów konkursu. Otrzymają oni rezydencje artystyczne w Nowym Jorku lub Wilnie. Dodatkowo, ze względu na jubileuszowy charakter wydarzenia, pula nagród została rozszerzona o warsztaty art brandingowe w Sokołowsku – 5 laureatów i laureatek nagrody weźmie udział w wielopoziomowym doświadczeniu, pokazującym mechanizmy współpracy z zakresu sztuki i biznesu. Ponadto na osobę, która otrzyma nagrodę specjalną, czeka możliwość współtworzenia raportu rocznego Grupy Ergo Hestia.

Finalistami 20. edycji konkursu zostali: Kinga Burek, Anna Grzymała, Jan Kowal, Antoni Lisowski, Sylwia Marszałek-Jeneralczyk, Piotr Mlącki, Iwo Panasiewicz, Przemysław „Piniak” Piński, Maria Plucińska, Jan Porczyński, Justyna Streichsbier, Julia Woronowicz, Katarzyna Wójcicka, Ewelina Zając, Weronika Zalewska.

20. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii przypada w czasie jubileuszu 30-lecia Ergo Hestii w Polsce.

(AM, źródło: Howden Donoria, Ergo Hestia)