UFG: Grudzień, luty czy może kwiecień? Jak minęło nam 30 lat

0
109

Kto z Państwa, czytelników „Gazety Ubezpieczeniowej”, przedstawicieli branży i nie tylko, pamięta przełom roku 1990 i 1991? Jesteśmy przekonani, że wiele osób. Okazja do przypomnienia tamtych lat jest szczególna, zwłaszcza dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Nieco żartobliwie możemy zauważyć, że mamy przynajmniej kilka dat istotnych dla początków funkcjonowania UFG i jego historii.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję przywołać na łamach „Dziennika Ubezpieczeniowego” datę 27 grudnia 1990 r. Wtedy to odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli zakładów ubezpieczeń w sprawie utworzenia Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, również tego dnia wybrano nasz pierwszy zarząd. Byłaby to zatem pierwsza z okolicznościowych dat składających się na początek operacyjnej działalności Funduszu.

Kolejna data to 19 lutego 1991 r. Tego dnia odbyło się z pierwsze posiedzenie zarządu, zatem również i ten dzień możemy uznać za jeden z kamieni milowych historii naszej instytucji. Jeszcze inna ważna data to 9 kwietnia 1991 r. Tego właśnie dnia Fundusz wypłacił pierwsze odszkodowanie. Nie bez kozery zatem pytanie, od którego dnia liczyć dokładnie te 30 lat historii UFG? Rzecz nie jest bez znaczenia, bo chociaż czasy mamy szczególne, a sytuację niezwykłą, to chcemy wykorzystać ten moment na podziękowania. Siłą rzeczy, obchody naszej trzydziestej rocznicy powołania do życia są więcej niż skromne. Niemniej jednak nie zapominamy o wszystkich, dzięki którym można było budować Fundusz dla rynku ubezpieczeń i jego klientów.

Korzystając z okazji, przekazujemy Państwu, przedstawicielom branży ubezpieczeń, serdeczne podziękowania. Dziękujemy całemu rynkowi ubezpieczeń oraz zawsze gościnnym łamom „Gazety Ubezpieczeniowej” za lata udanej współpracy, za wsparcie, życzliwe uwagi i wspólny rozwój ubezpieczeń w Polsce. Gorące podziękowania składamy również całej byłej i obecnej społeczności, która budowała i buduje naszą organizację. Oby kolejne dziesiątki lat upływały nam na równie partnerskiej współpracy na rzecz rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego.

Zarząd UFG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here