UFG: Małgorzata Ślepowrońska nowy prezesem

0
2125

19 września Rada Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) jednogłośnie podjęła uchwałę o powołaniu Małgorzaty Ślepowrońskiej, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa. Rada podziękowała dotychczasowej prezes Elżbiecie Wanat-Połeć za wkład w budowanie UFG i jego znaczenia dla rynku ubezpieczeniowego.

– Małgorzata Ślepowrońska jest świetnym kandydatem na prezesa Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W UFG odpowiadała za rozbudowę baz danych oraz rozwój informatyczny kluczowych procesów, które są dziś strategicznym kierunkiem zmian w Funduszu – wyjaśnia decyzję Rady jej przewodniczący, Jarosław Matusiewicz. – Równocześnie bardzo doceniam to, co Elżbieta Wanat-Połeć zrobiła dla UFG przez te wszystkie lata. Dziękuję za jej ogromny wkład w budowanie Funduszu i jego znaczenia dla rynku ubezpieczeniowego. Bez jej zaangażowania nie byłoby to możliwe – podkreśla.

Małgorzata Ślepowrońska posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu organizacjami, szczególnie w obszarach wykorzystujących technologie informatyczne. Tworzyła i realizowała strategie biznesowe wielu organizacji, jak również nadzorowała funkcjonowanie podmiotów gospodarczych jako członek rad nadzorczych. Związana z sektorem ubezpieczeniowym od 2009 roku, kiedy to trafiła do UFG. Jako dyrektor zarządzająca Funduszu odpowiadała za rozwój funkcji informacyjnej realizowanej w ramach Ośrodka Informacji. Koordynowała również działania związane z optymalizacją i wsparciem technologicznym kluczowych procesów realizowanych przez UFG. Od czerwca 2016 roku była członkiem zarządu Funduszu. Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, podyplomowych Studiów Informatycznych na Politechnice Warszawskiej, magisterskich studiów menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego – MBA IT, uczestnik studiów doktoranckich w Katedrze Zarządzania SGH w Warszawie.

Członkami UFG, zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych UFG i PBUK, są wszyscy ubezpieczyciele oferujący komunikacyjne OC i AC w Polsce.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl