Unilink stanie się hegemonem wśród dystrybutorów w Bułgarii

0
801

2 sierpnia Unilink przejął SDI – największego dystrybutora ubezpieczeń w Bułgarii i głównego konkurenta obecnego już w grupie bułgarskiego I&G Insurance Brokers. SDI posiada sieć około 300 placówek w Bułgarii i generuje przypis składki sięgający około 400 mln złotych, ubezpieczając ponad 800 tysięcy klientów.

SDI jest najbardziej rozpoznawalną marką ubezpieczeniową w Bułgarii oraz zdecydowanie największym dystrybutorem ubezpieczeń online. Grupa Unilink jest obecna na rynku bułgarskim od ponad dwóch lat, dzięki zakupowi I&G Insurance Brokers. W wyniku transakcji powstanie absolutny lider dystrybucyjny na tamtejszym rynku ubezpieczeń. Transakcja wymaga zgody lokalnego urzędu antymonopolowego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu dołączenia SDI do naszej grupy. SDI to nasz największy konkurent w Bułgarii o profilu czysto detalicznym, zaś nasza dotychczasowa spółka w Bułgarii operuje we wszystkim segmentach rynku, z dużym naciskiem na klienta korporacyjnego. Razem będziemy o wiele silniejsi i skutecznie wykorzystamy efekty synergii, dzięki którym będziemy w stanie jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów – powiedział Igor Rusinowski, prezes Grupy Unilink.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl