UNIQA wprowadziła zmiany w ubezpieczeniu na życie Aktywne Życie. Zakres ochrony został rozszerzony o pomoc medyczną po nieszczęśliwym wypadku, natomiast OWU i dokumenty polisowe zostały napisane w sposób prosty i czytelny.
Aktywne Życie jest dostępne w trzech wariantach, zróżnicowanych pod względem zakresu ochrony oraz wypłacanych świadczeń, a także wysokości składki. Ubezpieczenie chroni na wypadek wystąpienia uszczerbków na zdrowiu i pobytów w szpitalu. Składkę można opłacać kwartalnie, półrocznie lub za cały rok z góry. W ramach zmian do polisy została dodana pomoc medyczna (assistance medyczny i opiekuńczy) po nieszczęśliwym wypadku. Zgodnie z programem Prosto po polsku prowadzonym przez UNIQA w Polsce, OWU i dokumenty polisowe zostały napisane w prosty i czytelny dla klientów sposób.
– Ubezpieczenie Aktywne Życie jest przeznaczone dla każdego, kto szuka dobrego i niedrogiego ubezpieczenia. I kto chce zabezpieczyć siebie i rodzinę w krótkim okresie. Umowę podpisuje się bowiem na rok. Polisę można kontynuować w kolejnych latach. Klient nie musi pamiętać o przedłużaniu polisy, przed rocznicą otrzyma ofertę wznowienia na kolejny rok – mówi Izabela Kobylińska, dyrektor ds. rynku w pionie UNIQA dla Ciebie.
Klienci mogą sami dobrać pakiet odpowiedni do potrzeb. Zakres ochrony obejmuje świadczenia w przypadku śmierci lub odniesienia obrażeń w nieszczęśliwym wypadku, w tym także w wypadku komunikacyjnym. Gdy ubezpieczony zginie w wypadku komunikacyjnym, świadczenie zostaje podwyższone o 50 tys. zł.
– Wypłata świadczenia za urazy powstałe w wyniku wypadku następuje natychmiast, na podstawie dokumentacji medycznej. Bez konieczności zakończenia leczenia czy rehabilitacji i oczekiwania na komisję lekarską. Klient otrzymuje również świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu, począwszy od pierwszego dnia. Jest ono podwajane, gdy przebywa na OIOM – mówi Izabela Kobylińska.
Ubezpieczenie umożliwia skorzystanie z pakietu assistance po nieszczęśliwym wypadku. Poszkodowany może skorzystać z wizyty lekarza pierwszego kontaktu i pielęgniarki oraz konsultacji lekarzy specjalistów. Ma też zapewniony dostęp do badań laboratoryjnych, ultrasonografii, tomografii i rehabilitacji powypadkowej, dostawy leków, transportu medycznego, opieki lub transportu, opiekuna do dzieci czy osób niesamodzielnych.
(AM, źródło: UNIQA)