UNIQA wesprze łódzkie szpitale

0
485

UNIQA Polska włącza się w walkę z epidemią COVID-19. Ubezpieczyciel sfinansuje zakup najpotrzebniejszych materiałów ochronnych dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego. Przeznaczy na ten cel 100 tys. zł.

– Naszym podstawowym zadaniem jest pomaganie. To jest misja każdej firmy ubezpieczeniowej. W obecnej, niesłychanie trudnej sytuacji liczy się każde wsparcie na pomoc walczącym z koronawirusem. Jako jedyny ubezpieczyciel z siedzibą w Łodzi zdecydowaliśmy o udzieleniu wsparcia finansowego dla zakaźnego szpitala jednoimiennego właśnie w tym mieście – mówi Jarosław Matusiewicz, prezes spółek UNIQA Polska. – Maseczki, fartuchy, rękawiczki, kombinezony ochronne to dziś najbardziej potrzebne wsparcie dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników medycznych. Stoją oni dziś na pierwszej linii walki z epidemią. I należą się im ogromne słowa uznania – dodaje.

UNIQA Polska uruchomiła też zbiórkę pieniędzy wśród pracowników (firma też dołoży się do niej). Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który wykonuje testy na koronawirusa. Ma on obecnie problem z wyposażeniem swojego personelu w środki ochrony indywidualnej.

– Bezpieczeństwo naszych pracowników było dla nas priorytetem od początku. Bezpieczeństwo pracowników szpitali to nasze wspólne bezpieczeństwo. Dzięki niezbędnym środkom ochrony mogą wykonywać swoją pracę, czyli ratować zdrowie i życie innych ludzi. Wierzę, że wraz z naszymi pracownikami możemy pomóc – mówi Jarosław Matusiewicz.

Dodatkowo UNIQA Polska przekaże laptopy dla podopiecznych domu dziecka w Skierniewicach. Placówkę wspierają pracownicy od 2013 roku. Obecnie w placówce przebywa 29 dzieci, które potrzebują komputerów do nauki online.

(AM, źródło: UNIQA)