Unum i Ikano Bank pomagają seniorom

0
364

Fundacja Unum i Ikano Bank przeznaczyły środki na pomoc najbardziej potrzebującym seniorom. Do akcji „Pomagamy razem” włączyli się zaangażowani wolontariusze: agenci i pracownicy Unum.

– Wsparcie potrzebujących zawsze wyzwala pozytywną energię, radość i satysfakcję, być może nawet większą niż u obdarowanych. Tak jest i w przypadku zespołu Ikano Banku. Cieszymy się, że mogliśmy połączyć nasze zaangażowanie z doskonałym zapleczem organizacyjnym wolontariatu Fundacji Unum. To nasze wspólne przedsięwzięcie udowadnia, nie po raz pierwszy, że w pracy zespołowej jeden plus jeden równa się trzy z plusem (plus za serce). Niech ta pozytywna energia rośnie, zaraża innych i rozprzestrzenia się wokół nas. Dziękuję wszystkim niesamowitym wolontariuszom Fundacji Unum za fantastyczne wsparcie naszego wspólnego projektu – powiedziałSylwester Pedowicz, dyrektor Ikano Banku Oddział w Polsce.

Współpraca Ikano Banku i Fundacji Unum zaowocowała pomocą ponad 300 seniorom, zapewniając im najpotrzebniejsze rzeczy i fundując 1000 posiłków.

– Gdy Polskę dotknęły pierwsze zakażenia, lekarze i pielęgniarki mieli ręce pełne roboty, a środków ochronnych jak na lekarstwo. Drugą grupa, która była również najbardziej narażona, byli seniorzy, przerażeni, by gdziekolwiek wyjść lub zamknięci w DPS-ach często bez dostępu do najpotrzebniejszych rzeczy, odcięci w kwarantannie. W takiej sytuacji na wagę złota wydaje się ludzka wrażliwość i odwaga, by nieść potrzebną pomoc. Dziękuję serdecznie naszym oddanym wolontariuszom, a także Ikano Bankowi za ich nieocenione wsparcie, bez którego nie dotarlibyśmy z pomocą tak szeroko – dodała Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.

(AM, źródło: Unum)