VeloBank wskazuje na pozytywy wejścia w życie Rekomendacji U

0
485

Zdaniem Michała Staniszewskiego, dyrektora Biura Bancassurance VeloBanku, obowiązująca od 1 lipca znowelizowana Rekomendacja U jest kluczową regulacją, która długofalowo w perspektywie 5–10 lat zmieni nastawienie klientów do ubezpieczeń bankowych.

W ocenie eksperta oprócz tego, że w wyniku Rekomendacji U znacznie zwiększy się wartość kompensacyjna ubezpieczeń CPI, to klienci, którzy wykupili ubezpieczenie, ale nie będą musieli z niego skorzystać, otrzymują poczucie bezpieczeństwa. Z umów zniknie nawet kilka stron tekstu na temat wyłączeń odpowiedzialności, których zdecydowana większość klientów zwyczajnie nie czytała. W efekcie tych zmian, jeżeli dojdzie do zdarzenia objętego zakresem ubezpieczenia, to ubezpieczyciel wypłaci świadczenie.

– Oznacza to, że w przypadku objęcia ubezpieczeniem, ubezpieczyciel nie będzie szukał wyłączenia odpowiedzialności, tylko wypłaci świadczenie zgodnie z umową.  W mojej ocenie to jest kluczowy efekt rekomendacji, którego skutkiem będzie po pierwsze długofalowe zmniejszenie luki ubezpieczeniowej, a po drugie – zwiększenie świadomości ubezpieczeniowej – podkreśla Michał Staniszewski.

Jego zdaniem w wyniku wprowadzenia Rekomendacji U finalna cena polis CPI w bancassurance się nie zmieni, natomiast za tę samą kwotę klient otrzyma znacznie lepszy produkt ubezpieczeniowy.

(AM, źródło: VeloBank)