W którym mieście ile za OC?

0
205

Z analizy danych Ubea pl przeprowadzonej przez ekspertów porównywarki wynika, że w kwietniu najwięcej za OC posiadaczy pojazdów mechanicznych płacili kierowcy Wrocławia i Gdańska. Na przeciwległym biegunie znalazły się Rzeszów, Kielce oraz Katowice. 

Dla potrzeb kalkulacji Ubea.pl zastosowano trzy profile różnych kierowców:

  • Wariant nr 1: 23-letni student, który szuka pierwszego OC w życiu.
  • Wariant nr 2: 32-letnia pracownica biurowa z jedną szkodą w ubiegłym roku.
  • Wariant nr 3: 42-letni nauczyciel z bezszkodowym przebiegiem ubezpieczenia.

Każdy z kierowców porusza się białą Skodę Fabią III Kombi z 2015 r.

– Kierowców nie powinien zdziwić fakt, że najwyższe składki OC odnotowano w Gdańsku oraz Wrocławiu. Te miasta słyną z wysokich cen polis. Najtańsze OC mogą natomiast znaleźć osoby z Rzeszowa, Kielc oraz Katowic – komentuje Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

Porównanie kwietniowych wyników z cenami odnotowanymi w styczniu 2021 r. pokazuje natomiast, że powody do zadowolenia mogą mieć kierowcy z niedawną szkodą oraz bezszkodowe osoby z bogatym stażem za kółkiem. W ich przypadku odnotowano bowiem w miastach wojewódzkich wyraźne spadki cen OC.

Przez ostatnie trzy miesiące podrożało natomiast znacząco OC dla młodych osób. – Niedoświadczeni kierowcy powinni więc tym bardziej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, aby znaleźć tego ubezpieczyciela, który mimo rynkowych trendów nie podwyższył znacząco OC dla młodych osób – radzi Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

(AM, źródło: Ubea)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here