Warta z szerszą ochroną w ubezpieczeniu nieruchomości

0
595

Od 24 marca wszyscy klienci Warty będą mogli skorzystać z nowości w ofercie ubezpieczeń mieszkaniowych. Dzięki zmianom zyskają również agenci.

Warta wprowadza zmiany w ubezpieczeniu Warta Dom oraz Warta Dom Komfort, rozszerzając podstawowy zakres obu produktów. Poza kompleksowym ubezpieczeniem mieszkania zakres ochrony obejmie również balkon i znajdujące się na nim meble, wybrany sprzęt w rowerowni i wózkowni czy rzeczy, które klient ma przy sobie poza domem.

Ładowarki e-aut pod ochroną

Na uwagę zasługują też kwestie ochrony przed wyłudzeniami, takimi jak „metoda na wnuczka” czy  szeroki zakres ochrony sprzętu komputerowego wykorzystywanego do pracy zdalnej, zarówno tego przekazanego przez pracodawcę, jak i wykorzystywanego w prowadzeniu  jednoosobowej działalności gospodarczej. Ponadto odpowiadając na potrzeby posiadaczy aut elektrycznych, ubezpieczenie obejmie także należące do klientów stacjonarne stacje ładowania w garażu. Nowością jest uproszczenie NNW, którym objęte zostaną wszystkie osoby prowadzące wspólne gospodarstwo domowe, nawet niewymienione w umowie ubezpieczenia.

Udogodnienia dla wynajmujących

Zmiany w ofercie mieszkaniowej Warty dotyczą też właścicieli mieszkań na wynajem. Ochroną można objąć szkody wyrządzone przez najemcę w wynajmowanym mieszkaniu (dewastacja), w mieszkaniu sąsiada, a nawet pokrycie czynszu w razie zniszczenia mieszkania i braku możliwości jego dalszego wynajmu.

– Poszerzony zakres ochrony w naszym ubezpieczeniu powinien szczególnie zainteresować właścicieli mieszkań. Większość zmian dotyczy bowiem tego typu nieruchomości i jest dostosowana do zmieniającej się aktywności klientów i otaczających ich ryzyk. Jestem pewna, że te zmiany wpłyną na pozytywny odbiór ubezpieczenia przez klientów i zwiększą ich zainteresowanie naszymi produktami. Dzięki zmianom w procesie zakupowym składkę u agenta będzie można wyliczyć już w 30 sekund, bez zbędnych pytań. Znając cenę, warto porozmawiać na temat dodatkowych potrzeb ubezpieczeniowych. Oczywiście nie zapominamy o właścicielach domów jednorodzinnych, dla których oferta już obecnie jest bardzo szeroka – mówi Ilona Zaremba-Choim, dyrektor odpowiedzialna za Biuro Ubezpieczeń Mieszkaniowych, Rolnych i Osobowo-Turystycznych Warty.

(AM, źródło: Warta)