WTW świętuje 35 lat obecności na polskim rynku

0
901

Willis Towers Watson Polska wraz z klientami, ubezpieczycielami i pracownikami hucznie obchodził trzydziestopięciolecie działalności na polskim rynku.

WTW Polska jest jednym z największych brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych na polskim rynku. Wspiera około 3,5 tysiąca klientów z różnych branż, zapewniając im bezpieczne prowadzenie działalności. Firma zajmuje się analizą ich ryzyka i jego transferem na rynek ubezpieczeniowy, ale także wspieraniem klientów w działaniach prewencyjnych. Spółki WTW w Polsce plasują w zakładach ubezpieczeń łącznie 1,7 mld zł składki i zatrudniają ponad 600 pracowników, w tym ponad 200 z uprawnieniami brokerskimi.

Pierwsza spółka, która dała początek WTW, powstała w 1987 roku pod nazwą PolBrokers. Następnie w 1994 zmieniła nazwę na Gras Savoye, po tym jak francuska grupa brokerska o tej nazwie wykupiła udziały w polskiej spółce. W podobnym okresie, bo tylko rok później niż PolBrokers, została utworzona spółka Cisco, która następnie, po wykupieniu udziałów przez brytyjską grupę brokerską Willis, dała początek Willis SA. Obie te struktury połączyły się w 2017 r., tworząc wówczas największy w Polsce podmiot, zajmujący się doradztwem i pośrednictwem w zakresie zarządzania ryzkiem. W 2022 r. WTW odświeżył swój brand, skracając logo do prostego WTW. Uproszczona została też domena internetowa i adresy mailowe, a jednocześnie rozszerzono gamę kolorystyczną marki, w której dominuje odtąd dynamiczny ultrafiolet.

20 października WTW wśród biznesowych przyjaciół świętował jubileusz 35-lecia. Gości powitał prowadzący uroczystość Artur Orzech. Szefowa WTW dla regionu Europa, Anne Pullum wirtualnie pogratulowała polskim strukturom stabilnej pozycji na bardzo wymagającym rynku i z podziwem mówiła o zaangażowaniu pracowników, jak również wszystkich Polaków w pomoc Ukrainie. Barbara Timofiejuk, Head of Poland WTW odniosła się do wieloletniej historii spółki. Następnie zaprosiła na scenę swoich poprzedników: Tomasza Mintofta-Czyża, prezesa Gras Savoye w latach 1994-2004, oraz Jacka Cichego, prezesa Willis w latach 1994‑2016. Tomasz Mintoft-Czyż opowiedział o bardzo wymagających, ale też pasjonujących początkach tworzenia się rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce oraz o początkach swojej prezesury w WTW. O podobnych wrażeniach z początków jednej z pierwszych międzynarodowych grup brokerskich w Polsce mówił Jacek Cichy.

Na pytanie czemu WTW zawdzięcza swój sukces na naszym rynku, Barbara Timofiejuk odpowiedziała: – Sukces WTW to trzy czynniki: praca, każdej osoby, która w ciągu ostatnich 35 lat miała pozytywny wkład w budowę organizacji działającej dziś jako WTW, talenty i kompetencje, które rozwijaliśmy i rozwijamy zarówno indywidualnie jak i na poziomie firmy i wreszcie jest to kwestia szczęścia – we właściwym czasie byliśmy we właściwym miejscu i podejmowaliśmy właściwe decyzje.

Gratulacje dla WTW popłynęły od całego rynku. Szczególnie życzenia w filmowej formie przekazało Unum, które wymieniło w swoim materiale, rozwijając nazwę brokera takie zalety WTW jak wzorowa współpraca, ludzkie podejście czy innowacyjne rozwiązania. Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński życząc w swoim liście dalszych sukcesów i kolejnych jubileuszów podkreślał: „Państwa klienci wielokrotnie przekonali się, jak ważne jest profesjonalne wsparcie na każdym etapie związanym z zawieraniem umowy ubezpieczenia od analizy ryzyka i opracowania programu ubezpieczeniowego, przez negocjacje warunków umowy, aż wreszcie na etapie likwidacji szkody. W ten sposób przez lata zbudowaliście Państwo pozytywny wizerunek ubezpieczeń w oczach wielu Polaków.”

Barbara Timofiejuk podsumowała jubileuszowe wystąpienie cytując swoje trzy życiowe zasady: – Po pierwsze konstruktywne podejście, po drugie dbałość o siebie, bo tylko wówczas będziemy mogli pomóc innym i wreszcie dystans.

Kierując się tym ostatnim WTW zaprezentował gościom wspomnieniowy film o sobie, w którym w roli lektora wystąpił aktor Arkadiusz Jakubik. Ponadto goście mogli zobaczyć historię WTW i  obrazy, które piaskiem malowała sama Tetiana Galitsyna – artystka ukraińskiego pochodzenia, jedna z pięciu najbardziej cenionych na świecie mistrzów malowania piaskiem. Później był tort urodzinowy, wiele wzruszających rozmów i wspomnień poza sceną oraz muzyka.

Barbara Timofiejuk życzyła wszystkim rozwoju kompetencji, które będą potrzebne w przyszłości, podejmowania dobrych decyzji dla pracowników, klientów i dla całego rynku i po prostu szczęścia.

AM