Wydarzenia Miesiąca – Kwiecień 2020

0
1173

„Epidemiczne” rekomendacje Polskiej Izby Ubezpieczeń, wpływ koronawirusa na segment ubezpieczeń należności, TUZ Ubezpieczenia oraz bezpłatne ubezpieczenie na życie dla personelu medycznego Avivy – tak przedstawia się lista wyróżnień w kwietniowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA Rekomendacje, których celem jest ochrona klientów odczuwających finansowe skutki pandemii koronawirusa, opracowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń oraz branżę ubezpieczeniową i Komisją Nadzoru Finansowego – za odpowiedzialną i wyważoną reakcję na problemy stworzone przez ograniczenia wynikające z COVID-19, uwzględniającą zarówno potrzeby klientów, jak i stabilność rynku ubezpieczeniowego.

TEMAT MIESIĄCA Wpływ koronawirusa na politykę zakładów w segmencie ubezpieczeń należności – za uświadomienie jego znaczenia dla polskiej gospodarki oraz skłonienie rządzących do opracowania programu wsparcia.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCATUZ Ubezpieczenia, za wprowadzenie Pełnego Pakietu Pomocy dla Agenta, specjalnej akcji skierowanej do pośredników, którzy mocno odczuli skutki ograniczeń spowodowanych koronawirusem, trafne odczytanie potrzeb agentów i większy od oczekiwanego sukces inicjatywy.

PRODUKT MIESIĄCA – Aviva dla Medyka, wprowadzone przez Avivę bezpłatne ubezpieczenie na życie dla personelu medycznego walczącego z koronawirusem – za trafne zdefiniowanie i szybką reakcję na zapotrzebowanie środowiska medycznego w zakresie ochrony ubezpieczeniowej oraz marketingowo-wizerunkowy sukces przedsięwzięcia.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – nie przyznano wyróżnienia.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl