Wydarzenia Miesiąca – Lipiec 2023

0
600

Lipiec tego roku był miesiącem szczególnej aktywności branży ubezpieczeniowej – na rynku działo się dużo ciekawych rzeczy. Mimo to wybór laureatów kolejnej odsłony cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej” nie był trudny, gdyż wszyscy nagrodzeni zdecydowanie wyróżniali się we wspomnianym okresie.   

WYDARZENIE MIESIĄCA

Publikacja drugiej edycji raportu klimatycznego Polskiej Izby Ubezpieczeń pt. „Klimat rosnących strat. Rola ubezpieczeń w ochronie klimatu i transformacji energetycznej” – w uznaniu za opracowanie wspólnie z EY dokumentu wskazującego na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi, sposoby na minimalizację ich skutków oraz podkreślenie roli, jaką w tym procesie odgrywają firmy ubezpieczeniowe.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA

LUX MED Ubezpieczenia – w uznaniu za dobre wyniki sprzedaży ubezpieczenia szpitalnego LUX MED Pełna Opieka, tj. przekroczenie liczby 40 tys. klientów, czyli zawarcie ok. 400 dużych kontraktów korporacyjnych w ciągu roku efektywnej sprzedaży produktu oraz ambitne plany rozwoju w tym obszarze, m.in. poszerzenie sieci dystrybucji o agentów i dotarcie z ofertą ubezpieczenia do klientów indywidualnych.

PRODUKT MIESIĄCA

Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne ZDROWIE PLUS opracowane przez SIGNAL IDUNA – w uznaniu dla oferty opartej na pięciu wariantach ochrony, obejmującej m.in. świadczenia szpitalne, świadczenia dla osób w wieku 65–80 lat oraz świadczenia z zakresu opieki psychologicznej i psychiatrycznej, a także spójne podejście do lekarzy, badań i zabiegów w ramach poszczególnych wariantów polisy.

INNOWACJA MIESIĄCA

Aplikacja LINK4 do wyceny szkody, wykorzystująca sztuczną inteligencję dostarczoną przez Tractable – w uznaniu dla rozwiązania umożliwiającego klientom przeglądanie oraz akceptowanie lub odrzucanie otrzymywanego średnio w ciągu 30 sekund wyliczenia kosztów naprawy bezpośrednio w aplikacji, przy w pełni zautomatyzowanym procesie.

INICJATYWA MIESIĄCA

Nawiązanie współpracy VeloBank z BNP Paribas Cardif – w uznaniu dla kolejnego partnerstwa bancassurance na polskim rynku finansowym oraz interesującą debiutancką ofertę produktową, uwzględniającą wymogi Rekomendacji U na blisko rok przed jej wejściem w życie.

CZŁOWIEK MIESIĄCA

Marcin Kulawik – w uznaniu za nominację na stanowisko prezesa zarządu Allianz Polska i tym samym dołączenie do ścisłej czołówki menedżerów ubezpieczeniowych w naszym kraju.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl