YU!Kilometry oferuje tańsze OC i pakiety ubezpieczeń

0
1185

Na stronie mojekilometry.pl oraz w aplikacji Yanosik pojawiła się nowa oferta komunikacyjna – YU!Kilometry. W jej ramach można kupić OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i pakiety, w ramach których dostępne są OC, AC, assistance oraz NNW i Zielona Karta. YU!Kilometry, gdzie dostawcą ochrony jest wefox, jest przeznaczone przede wszystkim dla posiadaczy aut, które rocznie przejeżdżają niewielką liczbę kilometrów i z tego powodu otrzymują znaczącą zniżkę składki.

– Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu i wiedzy, nieustannie dążymy do tego, by oferować kierowcom kompleksowe rozwiązania, które realnie odpowiadają na ich potrzeby. Rozbudowaliśmy nasze portfolio o  m.in. Radio Yanosik, stację, stworzoną z myślą o wsparciu zmotoryzowanych w trasie i poza nią, nowe innowacyjne urządzenia, takie jak Yanosik RS, jak również usługi ubezpieczeniowe, które działają w oparciu o telemetrię, co umożliwia kierowcom wyjeżdżenie zniżek na OC oraz motywuje do aktywnego angażowania się w poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach – informuje Adam Tychmanowicz, współzałożyciel Yanosika. – Postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę ubezpieczeń i wprowadzić rozwiązanie, które odpowie na potrzeby zmotoryzowanych, jeżdżących relatywnie niewiele lub posiadających dodatkowe pojazdy, którymi poruszają się sporadycznie i nie chcą płacić składek ubezpieczeniowych w wysokości równej tym, które opłacają kierowcy pokonujący regularnie tysiące kilometrów w skali roku. Wsłuchaliśmy się w przekonującą argumentację, iż w takiej sytuacji ryzyko znacznie spada i właśnie dlatego nasz nowy produkt – ubezpieczenie YU!Kilometry uwzględnia potrzeby kierowców, którzy pokonują mniej niż 10 tysięcy kilometrów i proponuje im uzyskanie prawie do 30% zniżki na ubezpieczenie – dodaje.

Istotnym założeniem YU!Kilometry jest prostota oferty i ułatwienie procesu ubezpieczenia pojazdu. W pakiecie kreowanym samodzielnie przez klienta dostępne są podstawowe ubezpieczenia komunikacyjne: OC ppm., AC (w czterech wariantach), assistance (w dwóch wariantach) oraz NNW i Zielona Karta.

Wystarczy telefon i dowód rejestracyjny

Aby zawrzeć umowę, potrzebny jest telefon lub komputer oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Wystarczy wejść na stronę mojekilometry.pl, zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego i wszystkie dane zostaną automatycznie wczytane. Istnieje również możliwość wprowadzenia danych ręcznie. Dla użytkowników Yanosika oferta YU!Kilometry jest dostępna w aplikacji, w zakładce Yanosik Ubezpieczenia.

– Tradycyjne zakłady ubezpieczeń opierają swoje taryfy na wielu danych statystycznych mających w przybliżeniu określić dwie najważniejsze cechy kierowców decydujące o ryzyku:  „jak jeżdżą” oraz „ile jeżdżą”. Yanosik potrafi bezpośrednio odpowiedzieć na te pytania i na tym opiera swoją ofertę ubezpieczeniową. Istniejące na rynku od 8 lat YU!, jest ubezpieczeniem uzależnionym od stylu jazdy, z którego najchętniej korzystają bezpieczni kierowcy, a YU!Kilometry to nowy produkt dla samochodów, które mają niewielkie roczne przebiegi. A zgodnie z naszymi szacunkami w Polsce takich pojazdów jest aktualnie ponad 4 miliony – mówi Zuzanna Kachlicka, odpowiedzialna za ubezpieczenia w Yanosiku.

Wdrożenie możliwe dzięki wefox

– Firma wefox chętnie angażuje się we wszystkie obszary działalności ubezpieczeniowej, które opierają się na nowoczesnych technologiach. Dlatego z przyjemnością wsparliśmy nowy produkt oparty na telemetrii, który zapewnia kierowcom z niskim przebiegiem realne korzyści poprzez znaczne obniżenie składki ubezpieczeniowej. Uważam, że rozwiązania, które pozwalają kierowcom samochodów dostosować wysokość składki do rzeczywistego przebiegu pojazdu, nie są jeszcze dostatecznie stosowane, ale staną się przyszłością branży ubezpieczeniowej – powiedział Lorand Heissmann, dyrektor generalny wefox Polska.

(AM, źródło: Yanosik)