Rafał Kiliński nadal na czele TUW PZUW

0
925

Rafał Kiliński pozostaje prezesem TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych. Rada nadzorcza TUW PZUW powołała na nową kadencję również pozostałych członków obecnego zarządu zakładu.

– Dziękuję radzie nadzorczej za zaufanie i wsparcie. Dziękuję władzom PZU i wszystkim, którzy uwierzyli, że ubezpieczenia wzajemne są szansą dla rozwoju całej Grupy PZU i wspierają nas w ambitnych planach. Odradzające się w Polsce ubezpieczenia wzajemne wnoszą dodatkową, cenną wartość dla gospodarki, a my mamy możliwość, aby się do tego przyczyniać – mówi Rafał Kiliński.

Jak przypomina, osiągany przez TUW PZUW przypis składki stanowi już prawie 5% całego przypisu składki brutto Grupy PZU, a utworzone sześć lat temu towarzystwo w krótkim czasie stało się liderem rynku ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. W mijającym roku zwyciężyło w Rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń, zorganizowanym przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej”. Pod względem potencjału i dynamiki rozwoju zostało najwyżej ocenione wśród wszystkich towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. 

TUW PZUW jest też jedynym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, które cieszy się międzynarodową oceną ratingową. Agencja Standard & Poor’s przyznała mu rating na poziomie A-.

TUW PZUW ma ponad 600 członków. Ubezpiecza przedsiębiorstwa, podmioty lecznicze, samorządy oraz instytucje publiczne i kościelne. W zeszłym roku zebrał prawie 800 mln zł składki, pobijając własny rekord i osiągając wynik o ponad jedną czwartą wyższy niż przed rokiem. 

– W szybszym niż założone tempie zbliżamy się do strategicznego celu w postaci miliarda złotych składki rocznie, który wyznaczyliśmy sobie na 2024 rok. To dowód na to, że nasz rozwój jest oparty na solidnych podstawach. W nowej kadencji Zarządu będziemy skupiali się na dalszym rozwijaniu oferty i powiększaniu liczby ubezpieczonych, a także wspieraniu ich w trosce o bezpieczeństwo i wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie – deklaruje Rafał Kiliński.

Obecny prezes jest twórcą TUW PZUW, którym kieruje od początku jego działalności. Z rynkiem ubezpieczeń jest związany od ponad 25 lat. W zarządzie zasiadają ponadto: Aneta Zawistowska, Jakub Papuga, Grzegorz Krawiec i Tomasz Karusewicz.

(AM, źródło: TUW PZUW)