Zurich: Podwyżka stawek wpłynęła na wzrost sprzedaży

0
406

W raporcie po III kwartale Zurich Insurance odnotował wzrost sprzedaży ubezpieczeń z linii komercyjnych i umiarkowane skutki roszczeń związanych z pandemią w pierwszych 9 miesiącach 2020 r. Wzrost był efektem wyższych stawek, które uległy dalszej poprawie w III kwartale.

Wzrost stawek w ubezpieczeniach dla firm wystąpiły we wszystkich regionach, zwłaszcza w Ameryce Płn. o 18%, a w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce o 15%.

– W III kwartale grupa nadal skutecznie radziła sobie z bezprecedensowymi wyzwaniami stawianymi przez pandemię, globalną recesją i rekordową liczbą huraganów, jakie nawiedziły USA – podsumował dyrektor finansowy Grupy Zurich George Quinn.

W regionie EMEA składka przypisana brutto wzrosła o 7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost napędzały ubezpieczenia dla firm, szczególnie w Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Ubezpieczenia detaliczne wykazały umiarkowany wzrost r/r. W Ameryce Płn. za 4% wzrostu stał głównie wzrost stawek. W regionie Azji i Pacyfiku składka przypisana brutto spadła o 11%. Nad wzrostem w Japonii przeważyła zredukowana sprzedaż ubezpieczeń podróżnych w całym regionie. Z kolei w Ameryce Łacińskiej składka przypisana brutto zmniejszyła się o 7%, bowiem na sprzedaży w sektorze klienta masowego odbiły się środki zabezpieczające przed rozprzestrzenianiem się pandemii i ograniczona aktywność gospodarcza.

Roszczenia z ubezpieczeń majątkowych związane z Covid-19 utrzymały się na koniec III kwartału na poziomie ok. 450 mln dol. Firma nie spodziewa się, aby materialny efekt roszczeń covidowych miał się zwiększyć.

(AC, źródło: Insurance Journal)