77. Tour de Pologne ze wsparciem PZU

0
434

PZU zostało nowym Sponsorem Oficjalnym najnowszej edycji Tour de Pologne UCI World Tour, a także Sponsorem Oficjalnym klasyfikacji Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne.

– Klasyfikacja Najlepszy Góral PZU to jedna z najważniejszych w całym wyścigu. Co roku mamy na starcie znakomitych specjalistów od jazdy po górach, a rywalizacja o zwycięstwo w tej klasyfikacji jest pasjonująca. TdP to kolarska liga mistrzów, najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej. Dlatego cieszę się z zaangażowania tak uznanej marki jak PZU. Mocno wierzę, że współpraca przyniesie wspaniałe efekty – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

77. Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem drugiej części sezonu World Tour. Najlepsi kolarze świata wznowią rywalizację po przerwie spowodowanej koronawirusem. 77. Tour de Pologne odbędzie się w formule pięcioetapowej. Zawodowy peleton wystartuje 5 sierpnia ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a będzie finiszować 9 sierpnia na krakowskich Błoniach.

– Dołączenie do rodziny Tour de Pologne to dla Grupy PZU zaszczyt. Najlepsi powinni współpracować z najlepszymi, a wyścig TdP przez lata udowadnia, że nie ma sobie równych pod względem sportowym i organizacyjnym. Trudno o lepszy przykład zaangażowania Grupy PZU w dyscyplinę, która jest uwielbiana i uprawiana przez miliony Polaków, a przy tym na stałe zapisała się w historii polskiego sportu. Tegoroczny Tour de Pologne przyciągnie uwagę fanów kolarstwa na całym świecie. Jestem dumny, że zobaczą tam logo Grupy PZU –powiedział Marcin Eckert, członek zarządu PZU.

(AM, źródło: PZU)