Abonamenty medyczne PZU Zdrowie teraz także dla seniorów

0
902

PZU Zdrowie rozwija ofertę indywidualną i wychodzi z propozycją opieki medycznej dla seniorów. Najnowszy produkt abonamentowy operatora medycznego skierowany jest do osób po 67. roku życia i zapewnia dostęp do placówek PZU Zdrowie w całym kraju. „Pakiet medyczny 67+” można nabyć w portalu mojePZU.

„Pakiet medyczny 67+”  ma pomóc osobom dojrzałym w utrzymaniu dobrego stan zdrowia, a także być zabezpieczeniem w razie jego pogorszenia. Pacjenci mogą wybrać jeden z trzech zakresów opieki medycznej: standardowy, poszerzony lub maksymalny. Obejmują one konsultacje z lekarzami nawet 25 specjalizacji bez limitów i skierowań oraz nawet 270 badań diagnostycznych, dobranych z uwzględnieniem specyfiki potrzeb seniorów. Pacjenci zyskują dostęp do ogólnopolskiej sieci placówek medycznych PZU Zdrowie oraz Centrum Telemedycznego. Pakiet skierowany jest do osób w wieku 67–80 lat.

– Według danych GUS osoby powyżej 60. roku życia stanowią ponad jedną czwartą ludności  Polski. Dlatego tak ważne jest otoczenie troską i uwagą szczególnie tej grupy pacjentów. Regularna profilaktyka zdrowotna przekłada się na zwiększenie komfortu i jakości życia, a w efekcie kondycji całego społeczeństwa. Nowy pakiet PZU Zdrowie stanowi dopełnienie naszej oferty dla klientów indywidualnych, którzy mogą teraz objąć opieką medyczną całą rodzinę – mówi Karolina Helmin-Biercewicz, członek Zarządu PZU Zdrowie.

PZU Zdrowie rozpoczęło sprzedaż produktów zdrowotnych dla klienta indywidualnego pod koniec 2021 roku. Obecnie, poza opieką grupową dla firm, w portfolio operatora medycznego znajdują się pakiety w formie rocznych abonamentów oraz pakiety profilaktyczne w postaci zestawów badań i konsultacji lekarskich, nakierowanych na konkretne potrzeby zdrowotne. Oferta dostępna jest w portalu i  aplikacji mojePZU, gdzie pacjenci także wygodnie umówią wizyty lekarskie i badania. 

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie znajduje się 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2300 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.

(KS, źródło: PZU)