Kamperem na wakacje bez ryzyka  

0
770

„Ubezpieczenie Kaucji” to nowy produkt przygotowany przez Europ Assistance Polska wspólnie z firmami Merydian BDU S.A. i Polski Caravaning. Ubezpieczenie powstało z myślą o osobach podróżujących wynajętym kamperem. Zapewnia ochronę na wypadek uszkodzenia pojazdu lub jego wyposażenia, skutkujących utratą całości lub części kaucji. Zawarcie ubezpieczenia jest możliwe przed odebraniem wynajętego pojazdu z wypożyczalni. 

Przedmiotem ubezpieczenia jest ryzyko przepadku części lub całości kaucji z zawartej umowy najmu pojazdu typu kamper. Jeżeli wynajmujący uszkodzi pojazd lub jego wyposażenie, wypożyczalnia nie zwróci zapłaconej kaucji w całości lub części.  W takiej sytuacji przydatne będzie ubezpieczenie kaucji. 

Polisa dostępna jest w dwóch wariantach. W zależności od wybranej opcji obowiązuje franszyza redukcyjna w wysokości 1000 lub 1500 złotych. Równowartość franszyzy redukcyjnej pomniejsza wartość wypłaconego świadczenia. Maksymalny poziom odpowiedzialności ubezpieczyciela to 5000 złotych. Polisa nie zadziała, gdy kamper lub jego wyposażenie zostanie celowo uszkodzone. 

– W ostatnich latach caravaning stał się bardzo popularną formą podróżowania. Przyczyniła się do tego również pandemia. Coraz więcej Polaków decyduje się organizować w ten sposób wypoczynek. Własny kamper to jednak kosztowna inwestycja. Dlatego większość osób wypożycza pojazd na okres podróży. Właśnie z myślą o komforcie i bezpieczeństwie fanów karawaningu stworzyliśmy ubezpieczenie, które gwarantuje im zwrot środków finansowych
z niezwróconej kaucji
– mówi Krzysztof Zaborowski, Senior Key Account Manager w Europ Assistance Polska. 

Ochroną ubezpieczeniową objęte są zdarzenia powstałe na terenie Europy, a także w krajach pozaeuropejskich sąsiadujących z Morzem Śródziemnym (z wyłączeniem Rosji, terytoriów Ukrainy okupowanych przez Federację Rosyjską, Białorusi, Algierii, Izraela oraz Libii). 

Ubezpieczenie Kaucji można zakupić online na stronie: https://secesja-ubezpieczenia.pl/kamper

(KS, źródło: Europ Assistance)