Aegon i Signal Iduna wspólnie zaoferują życiowe i zdrowotne grupówki

0
1029

Polskie spółki Aegon i Signal Iduna podpisały list intencyjny w sprawie nawiązania strategicznej współpracy w formie koasekuracji. W ramach partnerstwa obie firmy wspólnie zaoferują grupowe ubezpieczenia na życie oraz będą współpracować przy oferowaniu grupowych ubezpieczeń zdrowotnych.

– Obszar ubezpieczeń korporacyjnych jest głównym aspektem zainteresowania Signal Iduna. W obszarze tym mamy już wypracowane ciekawe rozwiązania w zakresie produktów zdrowotnych, a współpraca z Aegonem pozwoli wymienić się doświadczeniami w zakresie grupowych ubezpieczeń na życie. Współpraca w formule koasekuracji to niespotykany model na polskim rynku ubezpieczeniowym. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli to zrealizować z takim partnerem jak Aegon i udowodnić, że razem możemy więcej – skomentował Adam Malinowski, wiceprezes zarządu polskich spółek Signal Iduna.

– Dostrzegamy potencjał dalszego wzrostu rynku grupowych ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń zdrowotnych. Przygotowanie oferty dla klientów korporacyjnych wpisuje się w naszą strategię rozwoju na polskim rynku. Chcemy sukcesywnie rozwijać linię produktów chroniących życie i zdrowie. Mając świadomość silnej konkurencji w tym segmencie rynku, zdecydowaliśmy się na współpracę z doświadczonym partnerem, jakim jest Signal Iduna. Dzięki ścisłej współpracy i wzmocnieniu naszego zespołu czołowymi specjalistami z rynku, chcemy zaproponować klientom i partnerom wyróżniającą się ofertę zarówno pod względem zakresu ubezpieczenia, jak i poziomu digitalizacji procesu zawarcia i obsługi umowy – zapowiedział Jan Zimowicz, członek zarządu Aegon Polska.

Pierwszy produkt przygotowany wspólnie przez Aegon i Signal Iduna ma się pojawić w sprzedaży w połowie tego roku.

Aegon i Signal Iduna nie ujawniają na razie szczegółów dotyczących wspólnej oferty w zakresie m.in. wyboru kanałów sprzedaży, za pośrednictwem których będą dystrybuowane produkty stworzone przez oba zakłady, preferowanych grup docelowych, podziału obowiązków przy tworzeniu propozycji ochronnych i ich szczegółowego kształtu.

Marcin Pawelec, rzecznik prasowy Aegon Polska przekazał „Gazecie Ubezpieczeniowej”, że jest jeszcze za wcześniej na ujawnianie takich szczegółów. – Na wszystkie te pytania będziemy odpowiadać w połowie roku, kiedy rozwiązania będziemy wdrażać. I na pewno będziemy wtedy szczegółowo informować rynek – zadeklarował.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl