Aegon: Rozstrzygnięcie w programie Silver Starters

0
526

Z końcem listopada zakończył się program Silver Starters, którego partnerem był Aegon. Uczestnicy przedsięwzięcia zaprezentowali przed jury swoje pomysły biznesowe, nad którymi pracowali przez ostatnie dwa miesiące. Program Silver Starters był skierowany do osób po 50. roku życia, które chciały zdobyć nową wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, a w przyszłości być może założyć własny biznes. Decydując się na partnerstwo w programie Silver Starters, Aegon chce wesprzeć aktywnych seniorów, a jednocześnie pokazać, że emerytura może być aktywnym etapem życia.

Uczestnicy programu przez 8 tygodni zdobywali nową wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, ale również dopracowywali swoje plany biznesowe pod okiem mentorów, wśród których byli doświadczeni eksperci ze świata biznesu. Na koniec plany zostały poddane ocenie jury, w składzie którego znalazł się m.in. prezes Aegon Polska Marc van der Ploeg.

Zwycięskim pomysłem okazał się projekt stowarzyszenia zrzeszającego seniorów, którzy jako freelancerzy mogą świadczyć usługi i asystę dla biznesu. W pierwszej trójce znalazły się również projekt platformy B2B dającej klientom dostęp do usług księgowych online oraz projekt pomieszczeń do odpoczynku i relaksu zapewniających wyjątkowe warunki do regeneracji organizmu człowieka.

– Wszystkie opracowane w ramach programu projekty pokazały, że emerytura to nie wyrok skazujący na zakończenie aktywności. Seniorzy mają w sobie dużo entuzjazmu, pasji i chęci do działania, a ich projekty były dobrze opracowane biznesowo. Okazało się, że ich autorzy mają w sobie ducha przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że przynajmniej część tych pomysłów zostanie zrealizowana. Bo przecież na myślenie o własnym biznesie nigdy nie jest za późno – mówi Marcin Pawelec, menadżer ds. komunikacji korporacyjnej Aegon Polska.

Partnerami programu byli: Uniwersytet Medyczny w Łodzi i międzynarodowa sieć innowacji EIT Heath. Aegon jest również partnerem programu w Holandii, gdzie organizatorem jest Centrum Medyczne Uniwersytetu w Lejdzie.

(AM, źródło: Aegon)