Aegon rozważa sprzedaż Transamerica w Azji

0
65

Aegon NV zwrócił się do firmy doradczej o pomoc w znalezieniu nabywcy Transamerica, jednostki, która oferuje szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych i oszczędnościowych dla zamożnych klientów w Hongkongu, Singapurze i innych regionach – podały anonimowe źródła informacji Reutersa. To kolejny element planów ubezpieczyciela przewidujących wyjście z innych rynków niż podstawowe.

Operacja w Azji może przynieść co najmniej 700 milionów dolarów. Według jednego z informatorów, formalny proces może się rozpocząć już w nadchodzących tygodniach. Rozmowy znajdują się obecnie na wczesnym etapie, a zdaniem źródeł agencji Aegon nadal może podjąć decyzję o zatrzymaniu biznesu. Przedstawiciel ubezpieczyciela odmówił komentarza.

W sierpniu ubiegłego roku Lard Friese, stojący od maja na czele Aegon, zapowiedział przeprowadzenie przeglądu działalności firmy na części z 20 rynków, na których jest obecna. 29 listopada Vienna Insurance Group podpisała z Aegon NV umowę nabycia działalności ubezpieczeniowej Aegon na Węgrzech, w Polsce, Rumunii i Turcji. VIG przejmie towarzystwa ubezpieczeń majątkowych i na życie Aegon, a także fundusze emerytalne, spółki zarządzające aktywami oraz usługowe. Podczas grudniowego Investor Day Aegon przedstawił plany skupienia się na działalności w Holandii, Wielkiej Brytanii i USA oraz na rynkach w Brazylii, Chinach, Portugalii i Hiszpanii.

(AM, źródło: Reuters, gu.com.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here