Aleksandra Friedel na czele Unilink w Polsce

0
1446

Aleksandra Friedel, która do tej pory pełniła funkcję członkini zarządu Unilink w Polsce, została nową prezeską spółki. Stojący dotychczas na czele multiagencji Igor Rusinowski pokieruje rozwojem całej grupy, działającej obecnie na 6 rynkach, i będzie odpowiedzialny za jej dalszą ekspansję w Europie.

– W ciągu ostatnich lat Unilink udowodnił, że z sukcesem potrafi rozwijać i integrować biznes dystrybucji ubezpieczeń w Polsce, a także na rynkach zagranicznych. Już teraz jesteśmy największym dystrybutorem ubezpieczeń w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dalszy wzrost i rozwój Grupy Unilink jest naszym najważniejszym celem. Decyzja o przekazaniu sterów Unilink S.A. w ręce Aleksandry Friedel jest naturalną konsekwencją zagranicznego rozwoju i sformalizowaniem zmiany, która de facto zadziała się już jakiś czas temu – powiedział Igor Rusinowski.

Aleksandra Friedel jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada kwalifikacje ACCA i dogłębną znajomością MSSF. Doświadczenie w obszarze finansów zdobyła w Niemczech i Wielkiej Brytanii m.in. w KPMG i Hannover Re. W Polsce związana była z LINK4. W Unilink pracuje od 2015 r., jako dyrektorka finansowa i wiceprezeska zarządu. Przedsiębiorczyni i Anioł Biznesu. Prekursorka i mentorka programu mentoringowego dla talentów Unilink, zainicjowanego w 2021 roku. Absolwentka podyplomowych studiów Coachingu i Mentoringu w Laboratorium Psychoedukacji przy SWPS oraz Akademii Psychologii Przywództwa. Posiada certyfikację LVI do przeprowadzenia badania Wszechstronności Przywództwa. Od 2022 roku także wykładowczyni Szkoły Biznesu przy Politechnice Warszawskiej.

– Zmiana ta stanowi dla Unilink przede wszystkim gwarancję stabilności biznesowej, kontynuację rozwoju na rynku w Polsce, a także jest zwiastunem nowości i kolejnych inwestycji. Nowa prezeska jest znana z dbałości o jakość, która na pewno będzie jeszcze bardziej zauważona w zakresie obsługi naszych partnerów biznesowych: agentów, towarzystw ubezpieczeń, klientów. Cieszę się, że Aleksandra Friedel przyjęła to wyzwanie. Z przyjemnością będę wspierał i obserwował, jak Unilink dalej rozwija się pod jej przywództwem – dodał Igor Rusinowski.

– Przejęcie przywództwa nad Unilink w Polsce od Igora Rusinowskiego, który z najmłodszej ogólnopolskiej multiagencji zbudował lidera rynku dystrybucji, jest nobilitujące. Unilink jest dla mnie bardzo ważny, a rynek ubezpieczeniowy jest mi bliski. Razem z zespołem Unilink wyznajemy podobne wartości: ambicję, pasję, przedsiębiorczość, profesjonalizm oraz pracę zespołową, które stanowią wspólny mianownik naszej pracy. Niezmiennie najważniejsze dla mnie, a tym samym dla Unilink, pozostają bliskie i jakościowe relacje z agentami i towarzystwami ubezpieczeń. A celem jest wspólny wzrost i rozwój biznesu – skomentowała Aleksandra Friedel. – Unilink dysponuje dzisiaj największym zespołem wsparcia dla agentów, nowoczesnym systemem obsługi i technologicznymi rozwiązaniami usprawniającymi pracę agenta. Zeszły rok zamknęliśmy kilkunastoma akwizycjami na rodzimym rynku, a kolejni partnerzy zaufali sile naszej marki, przystępując do programu UniPartner, w ramach którego funkcjonuje już ponad 1200 placówek z logiem Unilink. Możliwość kierowania tak silną, stabilną finansowo i jednocześnie wyjątkową organizacją jest dla mnie niezwykle inspirujące i motywujące do dalszego działania – dodała.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl