Allianz zostanie nowym partnerem Santander Banku

0
794

Santander Bank Polska sprzedał swoje udziały w polskich spółkach Avivy. Bank podjął też działania na rzecz zawarcia nowego porozumienia partnerskiego z Allianz dotyczącego joint venture bancassurance, w ramach którego bank współpracował dotychczas z Avivą.

26 marca Santander Bank Polska poinformował w komunikacie o zawarciu umowy z Allianz Holding. Na jej podstawie bank sprzeda niemieckiej firmie po 10% posiadanych akcji Aviva TUnŻ, Aviva TUO oraz Aviva PTE Aviva Santander. Za pierwsze dwa pakiety udziałów SBP otrzyma w sumie 243 mln euro, a za trzeci – 14 mln euro. Bank zastrzegł, iż cena sprzedaży może podlegać korektom określonym w umowie sprzedaży akcji.

Oprócz tego Santander Bank Polska podjął zobowiązanie do zawarcia z Avivą oraz oboma towarzystwami Santander Aviva porozumienia rozwiązującego ze skutkiem na dzień zamknięcia transakcji umów dotyczących współpracy banku i brytyjskiej grupy ubezpieczeniowej w ramach spółek wchodzących w skład joint venture bancassurance. Jednym z elementów transakcji ma być także zawarcie przez SBP umów z Allianz, który będzie nowym partnerem banku we wspomnianych powyżej spółkach, posiadającym ok. 51% akcji w ich kapitałach zakładowych, jak również zawarcie nowych umów bancassurance z towarzystwami wchodzącymi w skład joint venture

Biorąc pod uwagę m.in. powyższe zastrzeżenia dotyczące możliwych korekt cen sprzedaży, określonych w umowie sprzedaży, bank szacuje, że przybliżony pozytywny wpływ transakcji na jego kapitały własne wyniesie ok. 450 mln zł.

(AM, źródło: SBP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here