Alstom i KUKE zostały strategicznymi partnerami

0
874

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i firma Alstom zawarły porozumienie strategiczne. Umowa o wartości 1 mld euro ma na celu ułatwienie realizacji kontraktów poprzez pozyskiwanie finansowania dla nabywców wytwarzanych przez Alstom pojazdów. To pierwszy przypadek, gdy nowe rozwiązanie z oferty KUKE zostaną wykorzystane przez globalny koncern obecny w Polsce.

KUKE wesprze Alstom poprzez ułatwienie realizacji kontraktów oraz pozyskanie finansowania dla nabywców taboru czy systemów sterowania ruchem kolejowym na całym świecie. W umowie zostały określone zasady współpracy, które precyzują udział polskich firm przemysłowych w realizowanych przez Alstom kontraktach eksportowych, finansowanych przez banki, a ubezpieczanych przez KUKE.

– Dzięki współpracy z KUKE rozwój i inwestycje Alstomu w Polsce mają szansę szybko wzrosnąć – powiedział Sławomir Cyza, prezes i dyrektor zarządzający w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich. 

Alstom rozważa obecnie wykorzystanie wsparcia KUKE w kilku projektach na całym świecie.

– KUKE jest gotowa wspierać zagraniczną ekspansję firm działających w Polsce, a przy okazji ich rozwój w kraju, zachęcając do dalszego inwestowania. Dysponujemy nowoczesnymi rozwiązaniami i potencjałem finansowym – powiedział Janusz Władyczak, prezes zarządu KUKE.

To pierwsze wykorzystanie przez globalny koncern nowego instrumentu z oferty Korporacji. Sam Alstom współpracuje z KUKE od wielu lat, a w 2018 r. skorzystał z ubezpieczenia projektu eksportowego obejmującego dostawy wagonów metra wyprodukowanych w chorzowskich zakładach Alstom Konstal dla metra w Dubaju. 

(AM, źródło: PAP MediaRoom)