UFG gotów do przyjmowania wniosków o zwrot pieniędzy za odwołane wyjazdy na Ukrainę

0
653

8 marca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny rozpocznie przyjmowanie wniosków podróżnych oraz organizatorów turystyki o zwrot pieniędzy wpłaconych za imprezy turystyczne odwołane z powodu agresji Rosji na Ukrainę. Wypłaty będą realizowane z Turystycznego Funduszu Pomocowego.

Zwrotom podlegają wyłącznie wpłaty za imprezy turystyczne. Oferta organizatora turystyki stanowi imprezę turystyczną w sytuacji, gdy obejmuje ona co najmniej dwie usługi turystyczne (np. transport tam i z powrotem, zakwaterowanie, wyżywienie, atrakcje dodatkowe), tworzące jednolity program i objęte wspólną ceną, jeżeli usługi te obejmują nocleg lub trwają ponad 24 godziny albo jeżeli program przewiduje zmianę miejsca pobytu.

Zwrot pieniędzy będzie możliwy wyłącznie w przypadku złożenia wniosków przez organizatora imprezy turystycznej i podróżnego. UFG dokona ich weryfikacji. W ciągu 14 dni od pozytywnej weryfikacji UFG dokonuje wypłaty z TFP na rzecz podróżnych.

Wnioski o zwrot muszą być złożone elektronicznie, za pośrednictwem konta w portalu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

(AM, źródło: UFG)