Ambasadorzy nowych technologii w PZU: #TyTworzyszPrzyszłość

0
1090

Technologie cyfrowe całkowicie zmieniają sposób, w jaki się komunikujemy, współpracujemy, dokonujemy zakupów, spędzamy czas. PZU jako firma technologiczna w trakcie wewnętrznej konferencji #TyTworzyszPrzyszłość podzieliła się ze swoimi pracownikami informacjami o najnowszych trendach.

Tempo obecnej rewolucji cyfrowej jest nieporównywalne z wcześniejszymi transformacjami. Technologia nie kojarzy się nam jedynie z działami IT. Cyfrowa transformacja obejmuje całe organizacje i wymaga nowych rozwiązań. Dotyczy w ogromnym stopniu transformacji ludzi, a nie jedynie zmian technologicznych.

Agnieszka Torz

Przygotowanie pracowników na przyszłość, w której technologia ma ogromne znaczenie, to nadrzędny cel tego spotkania. W PZU jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stoją przed organizacją, która przechodzi cyfrową transformację. Wiemy, że aby stawić czoła wymaganiom zmieniającego się świata, musimy posiadać wiedzę na temat nowych technologii, ale także rozumieć, jak je skutecznie wykorzystywać i wchodzić z nimi w interakcje – powiedziała Agnieszka Torz, koordynator programów rozwoju organizacji w Grupie PZU, otwierając wewnętrzną konferencję #TyTworzyszPrzyszłość na Stadionie PGE Narodowym.

Spotkanie i warsztaty zgromadziły niemal trzystu pracowników Grupy PZU, którzy dyskutowali o wykorzystaniu nowych technologii, ich wpływie na przyszłość człowieka oraz kompetencjach, które ze względu na zachodzące zmiany, już teraz warto rozwijać.

Anna Wardecka

Pracownicy Grupy PZU mogli wziąć udział w serii wykładów prowadzonych zarówno przez wewnętrznych, jak i zewnętrznych ekspertów. Dostępne były także wewnętrzne stoiska, na których mogli dowiedzieć się więcej o robotyce, sztucznej inteligencji czy wirtualnej rzeczywistości. W drugiej części dnia, podczas warsztatów uczestnicy pogłębiali wiedzę, którą zdobyli w trakcie wykładów.

To ważne, aby w jednym miejscu spotykali się pracownicy, menedżerowie i kadra zarządzająca. Dzięki temu w toczących się dyskusjach mamy okazję zderzyć różne perspektywy i punkty widzenia. Zależało nam, aby wszyscy uczestnicy mogli porozmawiać o innowacyjnych wewnętrznych projektach, które realizujemy w Grupie PZU. Dzięki temu zyskujemy wewnętrznych ambasadorów technologicznych, którzy wiedzą, jak wykorzystujemy robotykę i sztuczną inteligencję w obszarze obsługi szkód i świadczeń, jak została skonstruowana platforma CASH czy jak działa opaska życia – podkreśliła Anna Wardecka, dyrektor Biura Zarządzania Kadrami Grupy PZU.

Wioleta Bielecka

#TyTworzyszPrzyszłość to nie jest puste marketingowe hasło. PZU poprzez szereg działań tworzy kulturę i środowisko pracy, które zachęca pracowników do podejmowania inicjatyw i współpracy międzyobszarowej. Dzięki temu pracownicy zyskują poczucie realnego wpływu na sposób pracy, a także biorą odpowiedzialność za działania swoje i zespołu.

Konferencja #TyTworzyszPrzyszłość to kolejny krok milowy do przygotowania naszych pracowników do wymagań, które stawia przed branżą ubezpieczeniową dynamicznie zmieniający się świat. To wydarzenie było dla naszych pracowników inspiracją do nowego i otwartego spojrzenia na model biznesowy, ofertę produktową, sposób współpracy i komunikacji. Poprzez takie działania tworzymy otoczenie biznesowe, które sprzyja innowacjom i współpracy opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu – podsumowuje Wioleta Bielecka z Zespołu Szkoleń i Rozwoju Grupy PZU.