Historia sukcesu Viviamo i Insly

0
2538

Mijają lata, ale pewne prawdy funkcjonujące na rynku ubezpieczeniowym w Polsce są niezmienne. W centrum uwagi zawsze pozostaje człowiek. Zarówno w postaci klienta, jak i agenta ubezpieczeniowego.

Choć wiele osób jeszcze kilka lat temu wróżyło zastąpienie agentów automatami i samoobsługowymi porównywarkami, to po czasie okazało się, że sytuacja jest diametralnie różna.

Silną pozycję na rynku zdobywają te multiagencje, które stawiają na dobrze wyszkolonych agentów i wyposażają ich w niezbędne narzędzia do pracy, by podołali trudom wymagającego i konkurencyjnego otoczenia biznesowego. Wśród nich znajduje się Multiagencja Viviamo Ubezpieczamy, która korzysta z narzędzia dla agentów ubezpieczeniowych Insly.

Viviamo – solidne fundamenty i duże ambicje

Aneta Studzińska

Viviamo to marka, która ma korzenie w Lubuskiej Grupie Kapitałowej powstałej w 2001 r. Jako osobny projekt funkcjonuje od 2013 r. i do 2019 r. otworzyła 45 biur w całej Polsce i posiada obecnie 30 pracowników etatowych. Dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez innowacyjnego podejścia do technologii. Firma w przeszłości podejmowała próby wdrożenia m.in. porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych, ale żadna nie spełniła oczekiwań. Wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem się Insly na rynku.

Porównywarka cen jest obecnie niezbędnym narzędziem do funkcjonowania na rynku ubezpieczeń. Testowaliśmy wcześniej dwie porównywarki, lecz kiedy trafiliśmy na Insly, uznaliśmy to za strzał w dziesiątkę – opowiada Aneta Studzińska, specjalista ds. marketingu Viviamo. – Jest spersonalizowana, dokładna i niezawodna. Nasi partnerzy chętnie z niej korzystają, oszczędzając przy tym swój cenny czas, który mogą przeznaczyć na powiększanie bazy swoich klientów.

Biznes ubezpieczeniowy to wyboista droga. Przygotuj się i odpowiednio zaopatrz!

Z usług Insly obecnie korzysta w Viviamo 50 osób, jednak liczba ta wraz z rozwojem sieci ciągle wzrasta. W codziennej pracy wykorzystują głównie funkcjonalność kalkulatora OC i AC, umożliwiającą obliczenie składki ubezpieczeniowej nawet w 14 towarzystwach ubezpieczeniowych w kilka sekund. Ważną kwestią jest możliwość wystawienia polisy bezpośrednio w programie.

Wartość agentom ubezpieczeniowym przynosi nie tylko kalkulator OC i AC. Insly to także narzędzie z systemem CRM dostosowanym do potrzeb rynku ubezpieczeniowego. Sprawne zarządzanie bazą klientów i wystawionymi polisami realizuje najważniejszy punkt rozwoju nowoczesnej multiagencji: świadczyć profesjonalne wsparcie i odciążyć agentów od czasochłonnych i powtarzalnych czynności.

O podobnych zaletach wspominają specjaliści z Viviamo.

Rafał Walczak

Dzięki Insly mamy gotową pełną ofertę ubezpieczenia OC i AC w 14 TU w ciągu zaledwie 1 minuty. Byłoby to nierealne przy standardowym logowaniu do portalu każdego towarzystwa po kolei. Czas oczekiwania klienta na wystawienie polisy znacznie się skrócił (wcześniej zajmowało to około 30 minut), ponieważ bezpośrednio z porównywarki możemy wystawiać polisę w wybranym TU – wylicza Aneta Studzińska. – Jednocześnie zapewniamy wnikliwą analizę potrzeb klientów w biurach Viviamo, a więc spełniamy wymogi narzucone nam przez ustawę o dystrybucji ubezpieczeń.

W multiagencji Viviamo Ubezpieczamy wszyscy są świadomi, że wdrażanie rozwiązań technologicznych to nieustanny proces. Dlatego uchylają rąbka tajemnicy o kolejnych krokach.

Chcemy iść z duchem czasu – zapowiada Rafał Walczak. – Przygotowujemy produkty dedykowane bezpośrednio naszym klientom, dostępne poprzez zdalne kanały dystrybucji. Unowocześniamy nasze narzędzia służące szybkiemu rozliczaniu z agentami oraz pracujemy nad aplikacjami, które umożliwią klientom samodzielny zakup prostych ubezpieczeń.