Andrzej Jaworski w zarządzie PZU Życie

0
468

Po pięciu latach Andrzej Jaworski powrócił do Grupy PZU, gdzie objął funkcję członka zarządu PZU Życie. Zajął w nim miejsce Małgorzaty Sadurskiej, która zrezygnowała z zasiadania we władzach towarzystwa.

Andrzej Jaworski pełni swoją funkcję od 15 kwietnia. Z Grupą PZU był związany już wcześniej – od 14 maja 2016 r. do 29 maja 2017 r. był członkiem zarządu PZU SA. Wcześniej, w latach 2006–2008 był prezesem zarządu Stoczni Gdańsk. Dodatkowo pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej MCSE sp. z o.o., przewodniczącego rady nadzorczej KE Energa oraz członka rady nadzorczej PKP Intercity. Był też posłem na Sejm VI, VII i VIII kadencji, w tej ostatniej pełniąc funkcję przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych. Ostatnio był prezesem VRG S.A. (poprzednio Vistula Group S.A.).

Małgorzata Sadurska pozostaje członkiem zarządu PZU SA. 15 kwietnia powołana została również na funkcję dyrektora Grupy PZU w PZU Życie. Zakres jej odpowiedzialności nie zmienia się – Małgorzata Sadurska nadzoruje pion współpracy z bankami oraz pion klienta korporacyjnego.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl