WTW: Firmy zaoferują konkurencyjne wynagrodzenia dla pożądanych fachowców

0
706

Ponad dwie trzecie organizacji w całej Europie będzie priorytetowo traktować oferowanie wynagrodzenia skrojonego dla pracowników posiadających umiejętności krytyczne dla nowego i przyszłego biznesu – wynika z nowego badania WTW.

15% biorących udział w badaniu organizacji z Europy uważa się za w pełni przygotowanych na transformację cyfrową, a 9% nie podjęło żadnych działań w tym kierunku.

– Brak rzetelnych danych rynkowych dotyczących umiejętności cyfrowych miał swój udział w niezdolności przedsiębiorstw do reakcji na wyzwania branży związane z przyciąganiem talentu cyfrowego. W celu zaprojektowania konkurencyjnego pakietu wynagrodzeń organizacje potrzebują dostępu do informacji o nowo pojawiających się umiejętnościach – jak również o tych, które stają się mniej niezbędne – oraz do tego, jaki jest ich wpływ na płace – mówi Michiel Klompen, Digital Product Lead, Work & Rewards WTW. – Trwający niedobór umiejętności cyfrowych popycha pracodawców w stronę zmiany podejścia. Ci, którzy decydują się na opcję przeczekania, najprawdopodobniej nadal będą mieli te same problemy z rekrutacją. Zatem pracodawcy powinni być w stanie zaoferować zróżnicowany i konkurencyjny pakiet wynagrodzeń, który najlepiej porównać z wiodącymi danymi rynkowymi jakie dostępne są w programie SkillsVue – Europe – dodaje.

Oprogramowanie SkillsVue – Europe WTW umożliwi organizacjom pozyskanie dostępu do wiodących informacji z rynku o dodatkach za umiejętności cyfrowe oraz dominujących trendach w całej Europie. SkillsVue – Europe wystartuje w kwietniu tego roku.

– Pracodawcy zaczynają traktować jako coraz większy priorytet oferowanie konkurencyjnego wynagrodzenia dla pracowników posiadających umiejętności kluczowe z perspektywy nowego i przyszłego biznesu. Niedobór pracowników posiadających niezbędne umiejętności technologiczne niekorzystnie wpłynął na dojrzałość cyfrową wielu firm. Badanie WTW pokazuje, że tylko 15% biorących udział w raporcie organizacji z Europy uważa się za w pełni przygotowane na transformację cyfrową, a 9% nie podjęło żadnych działań na swojej drodze transformacji cyfrowej. Firmy, które zdecydowały się na przeczekanie sytuacji, nadal będą miały problemy z pozyskaniem odpowiednich pracowników, jeśli szybko nie podejmą konkretnych działań. Pracodawcy powinni być w stanie zaoferować konkurencyjny pakiet wynagrodzeń dopasowany do konkretnych umiejętności i oparty na rzetelnych danych rynkowych, jakie oferowane są poprzez nową aplikację SkillsVue Europe – komentuje Paweł Rębacz, Lider Praktyki Rewards Data Intelligence WTW.

O badaniu:

W badaniu Reimagining Work and Rewards Survey 2021–2022 udział wzięło 1650 pracodawców na świecie, w tym 276 z Europy Zachodniej i Wielkiej Brytanii. Ankietę przeprowadzono pomiędzy 28 października a 10 grudnia 2021 r. Respondenci zatrudniają 11,9 miliona pracowników.

(AM, źródło: WTW)