ANG uruchamia porównywarkę ubezpieczeń nieruchomości

0
409

Cyfrowe ANG poszerzyło swój portfel cyfrowy o nowe narzędzie ułatwiające pracę ekspertkom i ekspertom kredytowo-ubezpieczeniowym. Porównywarka ubezpieczeń nieruchomości umożliwia zestawianie ofert czterech towarzystw ubezpieczeniowych. Kolejne są w trakcie wdrożenia.

Porównywarka ubezpieczeń nieruchomości jest autorskim narzędziem. Powstało ono w kooperacji z ekspertkami i ekspertami Grupy ANG, przy współpracy z firmą ecom sp. z o.o.

– Z naszych analiz wynika, że to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku pośredników finansowych. Jego wartość dla użytkownika opiera się na paru fundamentach. Po pierwsze, połączenie z towarzystwami po API (Application Programming Interface) umożliwia zaciąganie aktualnych ofert. To z perspektywy klienta jest bardzo istotne, bo dzięki temu za jednym razem otrzymuje on dostęp do ofert czterech towarzystw ubezpieczeniowych. Po drugie, porównywarka jest zintegrowana z naszym CRM-em. Zatem eksperci i ekspertki korzystają z jednego narzędzia do analizy ofert, cen i wprowadzania danych klienta, tym samym przestrzegając wymogów RODO – powiedział Paweł Krawczyński odpowiadający za wdrożenie po stronie ANG.

– Wyraźnie widzimy, że z roku na rok zainteresowanie ubezpieczeniem nieruchomości wzrasta. To z jednej strony wynik wzrostu świadomości, jakie korzyści niesie za sobą ta polisa. Z drugiej konieczność, jeśli decydujemy się na kredyt hipoteczny. A to oznacza, że nasi eksperci i ekspertki potrzebują narzędzi, które umożliwią im szybkie, profesjonalne przygotowanie oferty w modelu tradycyjnym, ale także zdalnie. Szczególnie że dziś rozmowa z klientem, który chce swoją nieruchomość objąć polisą, nie zawsze odbywa się twarzą w twarz. Bywa, że klient często chce mieć czas na podjęcie decyzji czy też mieć dostęp do oferty po godzinie 17. Wystarczy dostęp do internetu, bo zestawienie ofert lub rekomendowaną ofertę jednego towarzystwa klient otrzyma na wskazany w trakcie rejestracji adres e-mail. Dlatego też porównywarka ubezpieczeń nieruchomości służy nie tylko naszej sieci sprzedaży, ale również, o ile nie przede wszystkim, jej wdrożenie to szereg korzyści dla samych klientów – powiedziała Karolina Trzeciakiewicz koordynująca rozwój ubezpieczeń majątkowych Grupy ANG.

(AM, źródło: ANG)