AXA Partners i Workport.pl z ofertą ubezpieczenia medycznego dla cudzoziemców

0
142

W ramach oferty kompleksowych rozwiązań ochronnych dla cudzoziemców AXA Partners nawiązała współpracę z Workport.pl – portalem dla imigrantów zarobkowych. Dzięki rozwiązaniom dostępnym w aplikacji Workport obcokrajowcy przybywający do Polski z Ukrainy w celach zarobkowych mają możliwość zakupu biletu na przyjazd do Polski, założenia konta bankowego czy też kontaktu z prawnikiem. Teraz narzędzie pozwoli im również na zakup ubezpieczenia medycznego.

– Od dawna rozwijamy nasz biznes w oparciu o nowoczesne technologie i innowacyjne systemy, inwestujemy w młode firmy o dużym potencjale, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Taka współpraca ma wiele zalet. Wiele się od nich uczymy, m.in. nowego podejścia do współpracy, szybkiego działania i podejmowania decyzji czy też umiejętności sprawnego reagowania na zmiany rynkowe – deklaruje Łukasz Hajkowski, dyrektor sprzedaży, Country Manager w Polsce oraz członek zarządu AXA Partners CEE.

Aplikacja Workport pozwala m.in. na zakup ubezpieczenia medycznego przez cudzoziemców. Obcokrajowcy, przyjeżdżając do Polski w celach turystycznych, zarobkowych czy edukacyjnych, muszą mieć ubezpieczenie pozwalające na pokrycie kosztów leczenia na terenie Polski o minimalnej sumie ubezpieczenia 30 tys. euro.

Polisa medyczna oferowana cudzoziemcom przez AXA Partners akceptowana jest przez wszystkie urzędy wojewódzkie oraz instytucje wydające wizy oraz karty pobytu w Polsce. AXA Partners jest również jednym z kilku ubezpieczycieli oficjalnie rekomendowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Oferta ubezpieczenia medycznego skierowana jest głównie do studentów i słuchaczy kursów, pracowników i turystów, którzy przyjeżdżają do Polski indywidualnie lub w ramach agencji pracy. Dzięki aplikacji mobilnej Workport mogą oni kupić ubezpieczenie medyczne z ochroną na dowolny okres od 1 do 36 miesięcy, z sumą ubezpieczenia 30 i 60 tysięcy euro. Ochrona w ramach polisy zapewnia dostęp do opieki medycznej i zwrot kosztów leczenia wizyt u lekarza (włącznie z pomocą lekarza stomatologa). Zakres ubezpieczenia pozwala również na wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, w tym tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, USG, czy też umożliwia realizację zabiegów ambulatoryjnych w razie wypadku.

(AM, źródło: AXA Partners)