Anita Bogusz zatwierdzona przez KNF w roli członka zarządu MetLife

0
438

Komisja Nadzoru Finansowego podczas posiedzenia 22 lipca jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity Bogusz na stanowisko członka zarządu MetLife TUnŻiR odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem. Zgoda KNF ma związek z szykowanym połączeniem MetLife z Nationale-Nederlanden.

Anita Bogusz jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem magistra ekonomii. Ukończyła również studia podyplomowe MBA organizowane przez SGH we współpracy z University of Quebec. Od 1993 r. była związana z Aviva/Commercial Union, gdzie zajmowała stanowiska począwszy od aktuariusza przez wicedyrektora ds. aktuarialnych, dyrektora Działu Klienta Strategicznego, dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych po członka zarządu, a także szefa Produktów Ochronnych w Europie Środkowej. Z początkiem października 2021 r. została członkiem zarządu ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie (obecnie Nationale-Nederlanden) odpowiedzialnym za zarządzanie ryzykiem.

Zgodnie z uzgodnionym, przyjętym i podpisanym 31 maja planem połączenia MetLife i Nationale-Nederlanden na czele zarządu podmiotu powstałego w wyniku fuzji obu towarzystw stanie dotychczasowy szef drugiej z firm, Paweł Kacprzyk. Wraz z nim w organie zarządczym zasiądą: Anita Bogusz , a także Edyta FundowiczJacek KoronkiewiczAndrzej MironLiwia Kwiecień oraz Magdalena Macko-Gizińska – jako członkowie zarządu. 

(AM, źródło: KNF)