Anna Janiczek p.o. prezesa PZU Zdrowie

0
1066

31 marca rada nadzorcza PZU Zdrowie odwołała ze składu zarządu spółki dotychczasową prezes Julitę Czyżewską oraz członków Piotra Lizukowa i Sebastiana Tabakę. Do władz firmy powołano z kolei Annę Janiczek, która będzie pełnić obowiązki prezesa zarządu spółki PZU Zdrowie.

„Zmiany w tej wyjątkowej sytuacji mają na celu w jak najlepszym stopniu przystosować spółkę do nowych wyzwań. Zaangażowanie i wysokie kompetencje Anny Janiczek pomogą przejść przez trudny okres związany z pandemią, a następnie kontynuować rozwój spółki na rynku operatorów medycznych. – podała spółka w komunikacie.

Anna Janiczek jest związana z Grupą PZU od 2016 roku. Dotychczas pełniła funkcję dyrektor zarządzającej obszarem Marketingu i Relacji z Klientem. Wdrożyła pierwszy w branży ubezpieczeniowej kompleksowy program zarządzania doświadczeniami klienta, a także prokliencki program Akademia CX. Do jej osiągnięć należy też wprowadzenie projektu Customer Journey, polegającego na tworzeniu map doświadczeń i potrzeb klientów. Jako zarządzająca procesem reklamacji w PZU zaproponowała kilkaset inicjatyw służących m.in. poprawie jakości opieki medycznej dla PZU Zdrowie.

Anna Janiczek była wcześniej związana z sektorem bankowym – przez prawie dziewięć lat pracowała w The Royal Bank of Scotland.

Julita Czyżewska była związana z Grupą PZU od 2000 roku, Sebastian Tabaka od 2007 r., a Piotr Lizukow – od 2014.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl