Arch i Fidelis poparły Ścieżkę Zmian Klimatycznych stworzoną przez WTW

0
110

Willis Towers Watson ogłosił, że Arch Insurance International zobowiązał się do dostosowania swoich rozwiązań, a Fidelis Insurance poparł projekt Climate Transition Pathways –  model akredytacji, który zapewnia firmom ubezpieczeniowym i instytucjom finansowym spójne podejście do identyfikacji firm posiadających solidne plany transformacji niskoemisyjnej. Wynika to z niedawnego ogłoszenia, że Liberty Specialty Markets i SCOR stały się pierwszą grupą ubezpieczycieli wspierającą CTP.

Program CTP został zaprojektowany, aby pomóc organizacjom, które chcą przejść na gospodarkę niskoemisyjną poprzez uzyskanie akredytacji. Ramy programu są zgodne z celami porozumienia paryskiego, inicjatywą Science Based Target oraz taksonomią zrównoważonego finansowania UE. Dzisiejsze ogłoszenie udzielenia przez Arch i Fidelis wsparcia dla CTP świadczy o szerszym poparciu branży dla modelu akredytacji. Dzięki temu firmy będą miały możliwość dostępu do potencjału ubezpieczeniowego i kapitału, aby wesprzeć ich uporządkowaną transformację i pomóc im w realizacji zobowiązań niskoemisyjnych.

– Po COP26 dzisiejsze oświadczenie pokazuje szerokie wsparcie branży dla Climate Transition Pathways – mówi Graham Knight, szef światowego oddziału Natural Resources. – CTP zostało stworzone, aby pomóc firmom, które chcą przejść na gospodarkę niskoemisyjną i bardzo nas cieszy, że coraz więcej ubezpieczycieli wspiera ten projekt. Zachęcamy firmy, aby już teraz zaczęły planować zmiany, które zapewnią dostęp do kapitału i zdolności ubezpieczeniowej w przyszłości, aby zagwarantować swojej organizacji stały dostęp do ubezpieczeń dla firm zaangażowanych w transformację. Wspierając w ten sposób naszych klientów, pomagamy również w tworzeniu zrównoważonej przyszłości sektora energetycznego.

– Z przyjemnością ogłaszamy nasze zaangażowanie w CTP. Model akredytacji oferuje firmom jasno określony, wiarygodny mechanizm, zgodny z porozumieniem paryskim, wspierający przejście do środowiska niskoemisyjnego. Jesteśmy dumni, że możemy odegrać rolę we wspieraniu tej ważnej inicjatywy branżowej, wraz z Willis Towers Watson i innymi – wyjaśnia Hugh Sturgess, dyrektor generalny Arch Insurance International.

– Jesteśmy zaangażowani we wspieranie sprawiedliwego, istotnego i wymiernego przejścia do gospodarki niskoemisyjnej – komentuje Richard Coulson, prezes i główny underwriter Fidelis na rynku brytyjskim. – Akredytacja Climate Transition Pathways umożliwi ubezpieczycielom dostęp do wiarygodnych danych na temat planów firm i ich postępów w realizacji deklarowanych celów dekarbonizacji. Da nam to możliwość wspierania tych, którzy są najlepsi w swojej klasie, jak również tych, którzy rzeczywiście pracują nad ukończeniem i realizacją planu, który pozwoli drastycznie zmniejszyć ślad węglowy w rozsądnych ramach czasowych. Z zadowoleniem przyjmujemy wysiłki Willis Tower Watson zmierzające do rozwinięcia inicjatywy obejmującej całą branżę i cieszymy się, że możemy dołączyć do innych wspierających ją przedstawicieli branży.

W dobie zmian klimatycznych  Willis Towers Watson proponuje system  uzyskania akredytacji mający na celu wsparcie firm przechodzących na gospodarkę niskoemisyjną – podsumowuje Wojciech Woźnica, dyrektor ds. Ubezpieczeń Majątkowych i Head of Natural Resources z warszawskiego biura WTW Polska. – W tym celu powstał program Climate Transition Pathways (CTP). W ramach akredytacji uznane firmy wyspecjalizowane w zielonej energii oraz niezwiązane z branżą ubezpieczeniową będą przeprowadzały badania postępów, jakie osiągają firmy z branży natural resources w transformacji energetycznej. Chodzi o zweryfikowanie wiarygodności deklarowanych planów zmian oraz harmonogramów działań opisanych w strategii rozwoju tych klientów. Uzyskanie akredytacji pozwoli wielu firmom na znalezienie zdolności ubezpieczeniowej, często niezbędnej do uplasowania ryzyka na rynkach ubezpieczeniowych. Nowa Inicjatywa WTW spotkała się już z pozytywną reakcją ze strony wielu towarzystw ubezpieczeniowych w tym: Fidelis, SCOR, Liberty Special Markets, Arch Insurance International.

(AM, źródło: WTW)