Artur Chądzyński nowym wiceprezesem Europy Ubezpieczenia

0
1204

Rada nadzorcza spółek Europy Ubezpieczenia (TU Europa i TUnŻ Europa) powołała z dniem 4 kwietnia Artura Chądzyńskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za finanse.

– Ubezpieczyciel, które ma aspiracje, by być liderem zmian na rynku, potrzebuje CFO, który będzie nie tylko świetnym finansistą, ale także będzie rozumiał biznes. Jestem przekonany, że Artur jest właśnie taką osobą. Cieszę, że do nas dołączył i będzie wspierał Europę swoim doświadczeniem i wiedzą – powiedział Marat Nevretdinov, prezes Europy Ubezpieczenia.

Nowy wiceprezes Europy to finansista z blisko 20-letnim doświadczeniem zawodowym w roli doradcy, audytora i zarządzającego procesami sprawozdawczymi. Posiada tytuł biegłego rewidenta i jest wpisany do rejestru biegłych rewidentów pod numerem 11541. Przed dołączeniem do Europy zajmował stanowisko dyrektora Departamentu Sprawozdawczości Solvency II MetLife TUnŻiR. Wcześniej pracował m.in. w EY i KPMG, gdzie doradzał i przeprowadzał badania sprawozdań finansowych przedsiębiorstw z branży finansowej, w tym większości dużych towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce. Uczestniczył także w najważniejszych konferencjach branżowych i szkoleniach jako ekspert w zakresie finansów, audytu wewnętrznego i zarządzenia ryzykiem w zakładach ubezpieczeniowych.

Powołanie Artura Chądzyńskiego to element planu sukcesji na stanowisku członka zarządu, odpowiedzialnego za finanse. Po zakończeniu tego procesu w skład zarządu Europy Ubezpieczenia będą wchodzić: Marat Nevretdinov, Artur Chądzyński, Maciej Kloze i Marta Małek-Bernadzikowska.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl