ASEC pozostanie częścią Avivy

0
905

26 marca Grupa Aviva poinformowała o zawarciu umowy dotyczącej sprzedaży swoich spółek w Polsce. Ich nowym nabywcą zostanie Allianz. Jednak nie wszystkie podmioty funkcjonujące w naszym kraju trafią w ręce niemieckiego ubezpieczyciela.

Umowa sprzedaży nie obejmuje Aviva Services sp. z o.o., która pozostanie w strukturze grupy Aviva i będzie nadal świadczyć specjalistyczne usługi na jej rzecz.

ASEC (Aviva Services – Expertise Centre) działa w Warszawie od 11 lat. To nie tylko największe centrum aktuarialne w Polsce, ale również zespoły specjalistów w zakresie finansów, ryzyka i IT.

Obecnie ASEC wspiera grupę Aviva i jej strategiczne rynki w obszarach: procesów aktuarialnych (modelowanie i ryzyko aktuarialne), finansów i sprawozdawczości, data science, wsparcia w zakresie globalnych systemów IT (dla obszarów finansów, ryzyka, HR), a także bezpieczeństwa IT. ASEC działa niezależnie od lokalnych zespołów aktuarialnych, finansowych oraz IT Avivy w Polsce.

– ASEC obecnie to ponad 200 pracowników o wysokich kwalifikacjach. Wśród nich jest 22 licencjonowanych aktuariuszy. Grupa Aviva będzie nadal wykorzystywać wyjątkowe kompetencje naszego zespołu dla swoich potrzeb – mówi Alicja Mroczkowska, dyrektor ASEC.

(AM, źródło: Twitter)