Aviva: 29 tys. pracowników służby zdrowia z bezpłatną ochroną

0
675

29 tysięcy pracowników ochrony zdrowia przystąpiło do bezpłatnego ubezpieczenia na życie w Avivie. Największym zainteresowaniem cieszyło się ono wśród lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy łącznie stanowią 81% uczestników. Blisko 70% ubezpieczonych to kobiety.

3 maja zakończyły się internetowe zapisy do ubezpieczenia Aviva dla Medyka, które było otwarte dla szerokiej grupy zawodów medycznych. Każdy uczestnik otrzymuje mailem dokument uczestnictwa. Ubezpieczenie obowiązuje do 20 lipca.

Aviva wypłaci świadczenie w kwocie 100 tys. zł osobie uposażonej, gdyby doszło do najgorszego i w okresie trwania polisy ubezpieczony zmarł w wyniku choroby Covid-19 wywołanej zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

– Dziękujemy za zaufanie pracownikom ochrony zdrowia, którzy skorzystali z naszego ubezpieczenia. Szybko zareagowaliśmy na potrzeby środowiska medycznego, dając większe poczucie bezpieczeństwa pracującym na pierwszej linii oraz realną ochronę ich rodzinom – powiedział Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

(AM, źródło: Aviva)